Wiosna Cekowska. Większość nagród finansowych zgarnęli... Ukraińcy. ZDJĘCIA, WYNIKI

Wiosna Cekowska 2022 - podium
Wiosna Cekowska 2022 - podium Michał Marszałkowski
W sobotę, 23 kwietnia 2022 roku odbyły się XXXI Biegi Uliczne "Wiosna Cekowska". Tradycyjnie już czołowe role odegrali zawodnicy z Ukrainy, którzy zajęli niemal wszystkie miejsca na podium w klasyfikacji open.

Wiosna Cekowska. Większość nagród finansowych zgarnęli... Ukraińcy

W biegu głównym im. Adama Mariana Walczaka na starcie stanęło niemal 190 zawodników, a więc o połowę więcej niż przed rokiem. Tradycyjnie czołowe miejsca zajęły biegaczki i biegacze z Ukrainy.

Wśród Mężczyzn zwyciężył Mykola Mevsha z Charkowa (15:10), który wyprzedził swojego rodaka Dmytro Didovodiuka (15:13) oraz Piotra Frydrychowskiego z Kleczewa (15:50). Wśród kobiet najszybsza w Cekowie-Kolonii była Viktoria Kaliuzna z Ukrainy (16:46). Ukrainka wyprzedziła swoje rodaczki Olesię Didovodiuk (17:11) i Katsiarynę Ptashuk (17:30).

Podczas "Wiosny Cekowskiej" sportowcy również mogli wspomagać naszą wojowniczkę Jagódkę Jagódka kontra SMA zakupując pyszności na specjalnie przygotowanym stoisku lub po prostu wrzucając pieniążki do puszki. Dziękujemy za wsparcie!

Przed biegiem głównym Wiosny Cekowskiej rozegrano bieg z przeszkodami dzieci "Armagedon Kids Active".