Wisła Puławy - KKS Kalisz. Kaliszanie grają, rywale zdobywają punkty. FILM

Kaliszanie nie mieli wielu powodów do radości.
Kaliszanie nie mieli wielu powodów do radości. Adam Jastrzębowski
W 11 kolejce eWinner II ligi KKS Kalisz zagrał wyjazdowy mecz w Puławach. Tamtejsza Wisła zwyciężyła 3:1 i zajęła miejsce kaliszan w tabeli.

Wisła Puławy - KKS Kalisz. Kaliszanie grają, rywale zdobywają punkty

Piłkarze KKS-u Kalisz zaczęli mecz bardzo źle, podobnie jak w poprzednich starciach ze Zniczem Pruszków i Lechem II Poznań tracąc bramkę na początku spotkania. Gospodarze przeprowadzili składny kontratak, który uderzeniem z bliska zakończył Adrian Paluchowski.

Kaliszanie odpowiedzieli wykorzystaną przez Piotra Giela jedenastką, którą sędzia podyktował za zagranie ręką w polu karnym. W 25 minucie mogło być 1:2, ale Adrian Łuszkiewicz trafił z rzutu wolnego w słupek bramki Wisły. KKS-iacy atakowali, ale tak naprawdę bramkarza Wisły zaangażował jedynie Daniel Kamiński, który ładnie uderzył po ziemi.

Druga połowa należała do miejscowych. W 51 minucie zdobyli gola z rzutu karnego, po zagraniu ręką Wiktora Smolińskiego. Szansę na wyrównanie miał Kamil Koczy, ale główkował nad poprzeczką. W 69 minucie chaos w kaliskiej defensywie wykorzystał Dominik Banach, który z kilku metrów ustalił wynik meczu. Wynik mógł nieco poprawić Jakub Wilczyński, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Wisły.

Wisła Puławy – KKS Kalisz 3:1 (1:1)

1:0 Adrian Paluchowski 6, 1:1 Piotr Giel 17, karny, 2:1 Mateusz Klichowicz 51, karny, 3:1 Dominik Banach 69.
Wisła Puławy: 1. Albert Posiadała – 23. Bojan Gvozdenović, 18. Łukasz Wiech, 3. Robert Majewski, 27. Dominik Cheba – 80. Dominik Banach (90. min 26. Damian Kołtański), 42. Maciej Kona, 74. Przemysław Skałecki, 7. Krystian Puton, 91. Mateusz Klichowicz (80. min 16. Aghwan Papikjan) – 87. Adrian Paluchowski (86. min 19. Ednilson Furtado).
KKS Kalisz: 1. Maciej Krakowiak – 37. Nikodem Zawistowski (73. min 17. Jakub Głaz), 26. Filip Kendzia, 3. Mateusz Gawlik, 42. Wiktor Smoliński, 77. Daniel Kamiński – 71. Kamil Koczy (64. min 24. Mateusz Wysokiński), 23. Adrian Łuszkiewicz, 11. Michał Borecki (73. min 22. Karol Smajdor), 10. Néstor Gordillo (64. min 16. Bartłomiej Putno) – 9. Piotr Giel (80. min 38. Jakub Wilczyński).
Żółte kartki: Paluchowski, Majewski (Wisła).