Wisła Puławy - KKS Kalisz. Zasłużona wygrana kaliszan. ZDJĘCIA

19. kolejkę eWinner II ligi zakończył w poniedziałek, 14 marca 2022 roku mecz Wisła Puławy - KKS Kalisz. Ekipa trenera Bogdana Zająca zasłużenie zwyciężyła na wyjeździe 3:1 i zakomunikowała rywalom, że zamierza się włączyć w walkę o miejsce barażowe.

Wisła Puławy - KKS Kalisz. Zasłużona wygrana kaliszan

KKS Kalisz już w pierwszej połowie pokazał, że przyjechał do Puław po komplet punktów. Goście atakowali i stwarzali sytuacje bramkowe. Już w 4 minucie prawą stroną przedarł się Bartłomiej Putno, ale dalekie wyjście bramkarza Wisły przerwało akcję. 10 minut potem ten sam gracz miał przed sobą tylko puławskiego golkipera, ale ten znakomicie obronił strzał po ziemi.

W 23 minucie, po wyrzucie z autu Adriana Łuszkiewicza, piłkę na 5 metrze dostał Mateusz Majewski, który w trudnej sytuacji przelobował bramkarza i... bramkę Wisły. W rewanżu na kaliską bramkę strzelali Maciej Kona i Adrian Paluchowski, ale znakomicie bronił Mateusz Górski.

Wreszcie w 43 minucie Adrian Łuszkiewicz, który dostał piłkę od Mateusza Majewskiego, celnie uderzył zza pola karnego. W doliczonym czasie gry prawą stroną popędził Majewski, który został sfaulowany na linii pola karnego. Skończyło się na żółtej kartce.

Po przerwie trwał napór kaliszan. W 58 minucie idealnie dośrodkował Nestor Gordillo, a celnie głową uderzył Putno. W 67 minucie Hiszpan sam powinien zdobyć gola, ale dosłownie z kilku metrów przestrzelił. Minutę potem Gordillo trafił, ale świetnie obronił debiutujący w ekipie z Puław Bartłomiej Gradecki.

W 72 minucie na 11 metrze piłkę dostał Majewski, który miał przed sobą tylko bramkarza Wisły, ale strzelił zbyt lekko i w dodatku w środek bramki.

Miejscowi próbowali się odgryźć, strzał z dystansu Kony obronił Górski, a jeden z kontrataków zakończył się podaniem Kamila Koczego i bramką Piotra Giela. W końcówce Błażej Cyfert zdobył honorową bramkę dla puławian.

Po tym meczu KKS Kalisz awansował na 11 miejsce w tabeli, ale do szóstych Wigier Suwałki ma tylko 5 punktów straty. W sobotę kaliszanie podejmują Znicz Pruszków, który właśnie przeskoczyli w tabeli i z taką formą powinni sobie poradzić z rywalami.

Wisła Puławy – KKS Kalisz 1:3 (0:1)

0:1 Adrian Łuszkiewicz 43, 0:2 Bartłomiej Putno 58, 0:3 Piotr Giel 79, 1:3 Błażej Cyfert 88.
Wisła Puławy: Bartłomiej Gradecki – Jan Flak (87. Krystian Bracik), Łukasz Wiech, Błażej Cyfert, Dominik Cheba (46. Lukáš Kubáň) – Carlos Daniel, Maciej Kona, Krystian Puton – Dominik Banach (59. Kacper Kondracki), Adrian Paluchowski (73. Emil Drozdowicz), Bartłomiej Bartosiak (59. Stefan Ilić).
KKS Kalisz: Mateusz Górski – Jakub Głaz, Przemysław Stolc, Mateusz Gawlik, Jakub Staszak – Bartłomiej Putno (64 Nikodem Zawistowski), Adrian Łuszkiewicz (64. Andrzej Kaszuba), Michał Borecki, Néstor Gordillo (83. Mateusz Wysokiński), Daniel Kamiński (64. Kamil Koczy) – Mateusz Majewski (74. Piotr Giel).
Żółte kartki: Paluchowski, Kona, Cheba, Cyfert, Wiech (Wisła) i Staszak, Łuszkiewicz, Głaz, Stolc, Górski (KKS).