Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wspólny Kalisz z poparciem kolejnych stowarzyszeń

AND
Andrzej Kurzyński
Stowarzyszenie "Rowerem do Nowoczesności" oraz Stowarzyszenie Osób z Wadą Słuchu "Gest" to kolejne organizacje, które wyraziły poparcie dla Grzegorza Sapińskiego, kandydata na prezydenta miasta z ramienia "Wspólnego Kalisza".

Kandydat zapewnia, że zarówno on, jak i radni, którzy wejdą do Rady Miejskiej Kalisza z komitetu "Wspólny Kalisz", będą mieli obowiązek realizować postulaty przedstawiane przez wspierające ich stowarzyszenia.
A te dotyczą m.in. stworzenia nowoczesnego systemu transportu w mieście, opartego na komunikacji miejskiej i rowerach. Ulice Kalisza mają być oddane w tym samym stopniu pieszym, rowerzystom, pasażerom transportu publicznego i właścicielom prywatnych aut osobowych, a żadna z tych grup nie może być uprzywilejowana, ani traktowana gorzej od pozostałych. A jak to zrobić?

- Nastąpi to w oparciu o budowę sieci tras rowerowych na terenie całego miasta ze szczególnym uwzględnieniem jego centrum, a także stworzenia pomocniczej infrastruktury rowerowej w postaci parkingów i stojaków, budowy szerokich chodników i wygodnych przejść przez jezdnie, polepszenie komunikacji publicznej poprzez zwiększenie częstotliwości kursowania autobusów, otwarcie nowych linii, czy uruchomienie dynamicznego systemu informacji dla wszystkich przewoźników - zapewnia Grzegorz Sapiński.

Nie patrzymy na sprawę transportu w mieście wąsko, wyłącznie przez pryzmat rowerzystów, tylko globalnie. Dopóki obecny system, w którym głównym pojazdem do poruszania się po mieście jest auto osobowe się nie zastąpi się systemem w którym będziemy poruszać się autobusem i rowerem nasze miasto nie ma żadnych szans na rozwój – dodaje Arkadiusz Pacholski ze Stowarzyszenia "Rowerem do Nowoczesności".

Z kolei Stowarzyszenie Osób z Wadą Słuchu "Gest" liczy, że po wyborach samorząd będzie bardziej przychylnym okiem spoglądał na problemy osób niepełnosprawnych, zwłaszcza niesłyszących. A tych w samym Kaliszu jest około 300.

- Nie mają one siły przebicia. Często napotykają na problemy w urzędach, gdzie brakuje choćby tłumaczy języka migowego - zauważa Małgorzata Wasilewska, szefowa "Gestu" i zarazem kandydatka na radną. Jej zdaniem,, osoby głuchonieme w Kaliszu mają z tego po wodu ogromneproblemy z załatwieniem wielu formalności. - Osoby niesłyszące nie mają siły przebicia. Z mojej wiedzy wynika, że pieniądze, które były w dyspozycji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, za które można było sfinansować tłumacza, zostały zwrócone do budżetu. Umotywowane to było tym, że te osoby nie zgłosiły wniosku o translatora...

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected]

Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Kalisz.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto