Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wybieramy pulsometr

Materiał Partnera Zewnętrznego
Człowiek z natury jest leniwy. Nawet jeśli chodzi o dobrowolne uprawianie sportu, często zmuszamy się do wysiłku fizycznego, motywując go sobie logicznie. Nie musisz już tego robić. Wystarczy, że dobierzesz odpowiednie narzędzia, a zaliczysz swój trening szybciej, ale z co najmniej taką samą skutecznością jak dotychczas!

Żeby trening był jeszcze bardziej skuteczny, nie musisz dokładać sobie okrążeń w parku, serii pompek czy dodatkowych pociągnięć wiosłami na ergometrze. To może przynieść skutek odwrotny, niż zamierzony. Wyczerpany organizm pozbawiony glikogenu, zacznie spalać własne mięśnie, by pozyskać energię do wysiłku. Tego nie chcemy.

Zamiast katować się, trenuj z głową. Żeby osiągnąć zamierzony cel, ćwiczenia muszą być wykonywane w odpowiednim tempie, dostosowanym do Twojego tętna. Rytm wyznaczysz sobie w zależności od tego, jaki jest cel Twojego wysiłku.

Podstawą jest wyliczenie swojego tętna maksymalnego (Hrmax). Od liczby 220 odejmij swój wiek. Wynik jest Twoją górną granicą ilości uderzeń serca na minutę - to dla Ciebie jest 100%. Wybierz teraz cel treningu i oblicz jakiej wartości powinieneś się trzymać:
- poniżej 60% Hrmax, czas treningu: 20 – 40 minut – ćwiczenia rekreacyjne, zachowasz obecną wagę i kondycję,
- 60-70%, 40-80 minut – spalanie tkanki tłuszczowej, poprawa wydolności;
- 70-80%, 10-40 minut - poprawa ukrwienia i wytrzymałości tlenowej;
- 80-90%, 2-10 minut - poprawa wytrzymałości i wydolności;
- 90-100%, mniej niż 5 minut – praca nad szybkością, tylko dla orłów.

Ale oczywiście nie będziesz ćwiczył ze stetoskopem lub trzymając się za nadgarstek, by wstrzelić się w odpowiedni zakres. Zrobi to za Ciebie pulsometr, zwany również monitorem serca lub tętnomierzem.

Sigma PC 25.10
Najprostszy i podstawowy, ale precyzyjny (mierzy z dokładnością EKG) i niezawodny pulsometr. Niska cena sprawia, że możesz kupić taki sprzęt na próbę, zanim zainwestujesz wielokrotność jego wartości w zaawansowane sprzęty. Cyfrowe kodowanie przesyłu danych nie skomplikuje treningu, na którym wiele osób również będzie korzystać z tego modelu, a Twoje dane z opaski na klatce piersiowej trafią do właściwego odbiornika. Możliwe jest zaprogramowanie własnych trzech stref treningu, w zależności od celu ćwiczeń i w oparciu o dane użytkownika. Podsumowanie dla ostatniego wysiłku fizycznego zawierać będzie: długość treningu, średnie tętno, maksymalne tętno, ilość spalonych kalorii oraz czas w wyznaczonej strefie. W zestawie opaska z nadajnikiem i uchwyt na kierownicę roweru.

Polar Pulsometr RC3 GPS HR Bieganie & Multisport
Dzięki wbudowanemu nadajnikowi GPS, ten pulsometr zapamięta trasę Twojego biegu lub jazdy, prędkość oraz przebyty dystans. Poinformuje Cię również jak wysoko nad poziomem morza się znajdujesz. Zegarek oceni Twoją wydolność, a także poda wpływ treningu na organizm. Ten komputerek również zmobilizuje Cię do wytężonej pracy dzięki specjalnym programom ćwiczeniowym. Podpowie także, jak przeprowadzić rozgrzewkę i jak zakończyć bieg lub przejazd. Pokaże Ci też Twoje postępy. O ile takowe poczynisz. Ten sprzęt można śmiało nazwać cyfrowym trenerem. Pulsometr wyposażono w najdokładniejszy licznik spalanych kalorii na rynku.

Beurer Pulsometr PM 62
Ciekawy sposób monitorowania pracy serca – dwa pasma LED sygnalizują jego pracę: pulsowanie zielonego oznacza, że wstrzeliłeś się w rytm treningowy; czerwone światełko podpowiada żebyś zwolnił lub przyspieszył. Ten mini komputer wyliczy Ci dzienne zapotrzebowanie kaloryczne oraz Twój stopień aktywności fizycznej. Poda wartości zużytej energii, a także ile tłuszczu udało Ci się "wypocić" podczas ćwiczeń. Pulsometr PM 62 jest też tak sprytny, że wyliczy również wydolność tlenową. Poza momentami, kiedy nie odgrywa roli treningowego magika, jest też zwykłym zegarkiem z funkcją kalendarza, budzika, stopera, podświetlenia wyświetlacza i wodoszczelności do 30 metrów. W zestawie znajdziesz holter na klatkę piersiową i uchwyt na rower.

Trening z pulsometrem, a właściwie z mini komputerem, jest o wiele przyjemniejszy, bo efekty widzisz o wiele szybciej, niż ćwicząc "w ciemno". Bądź świadomy swoich poczynań sportowych i stawiaj sobie poprzeczkę coraz wyżej, podchodząc do sprawy profesjonalnie. Wszystko, co robisz, zużywa Twój cenny czas i energię – nie pozwól, by te deficytowe dobra poszły na marne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto