Wygrana KPR Szczypiorno w meczu z Nową Solą

Daniel Kawczyński
Zgodnie z oczekiwaniami KPR Szczypiorno Kalisz pokonało na wyjeździe ostatni w tabeli SPR Nowa Sól 34:24. Swój wkład w wygraną miał m.in. bramkarz – Marcin Młoczyński, który pewnie wyegzekwował dwa rzuty karne.

Miejscowi na parkiecie praktycznie nie istnieli i od samego początku ustępowali pola kaliszanom, którzy mogli sobie pozwolić na szybką i otwartą grę skrzydłami. Bardzo aktywny, a co najważniejsze skuteczny był Łukasz Stachowiak. W 25.minucie po jednym z wielu jego trafień KPR prowadziło już 12:6. Ostatecznie pierwszą połowę wygrało 14:9

W drugiej gracze Walentego Winokurowa dobijali przeciwnika. W 44.minucie po bramce Eryka Sawickiego odskoczyli na 9 oczek (23:14), a chwilę później za sprawą Tomasza Klary uzyskali dwucyfrową przewagę (28:18). Dobrze zarówno między słupkami jak i w… ataku spisał się Marcin Młoczyński , który w końcówce dwukrotnie pokonał Grzegorza Lisiewicza z rzutów karnych. Ostatecznie KPR zwyciężyło 34:24.

-To był dobry mecz w naszym wykonaniu i właśnie takiego zwycięstwa się spodziewaliśmy. Graliśmy lepiej niż we wcześniejszych pojedynkach co napawa optymizmem. Zobaczy co będzie w starciach z bardziej wymagającymi drużynami – mówi kierownik drużyny – Andrzej Spychała.

W następnej kolejce piąte KPR podejmie w hali Arena szósty – Olimp Grodków. Mecz zapowiada się ciekawie, gdyż przeciwnik traci do gospodarzy tylko dwa punkty.

SPR Nowa Sól - PWSZ Szczypiorno Kalisz 24:34 (9:14)

Szczypiorno: Oklejak, Młoczyński 2 - Stachowiak 8, Piekarski 6, Sawicki 6, Hoffmann 4, Klara 3, Kobusiński 3, Machel 1, Bielec 1, Nowicki, Stefański, Jedwabny.