Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu łęczyckiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Pojawiły się oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu łęczyckiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4 podane przez PKW. Jak głosowali mieszkańcy Twojego regionu? Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki.
Wyniki wyborów do rady powiatu łęczyckiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KILAR-BŁASZCZYK Monika Anna: pozycja 1 : 3,9% (1 318 głosów)
- OLCZYK Tomasz Józef: pozycja 2 : 3,9% (1 318 głosów)
- TWARKOWSKI Adam Ryszard: pozycja 3 : 3,9% (1 318 głosów)
- ŁOSIŃSKA-HEFCZYŃSKA Joanna Dominika: pozycja 4 : 3,9% (1 318 głosów)
- BANASIAK Piotr Grzegorz: pozycja 5 : 3,9% (1 318 głosów)
- ANDRYSIAK Joanna Magdalena: pozycja 6 : 3,9% (1 318 głosów)
- LACH Bogusław: pozycja 7 : 3,9% (1 318 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY”:
- URBAŃSKI Krzysztof Edmund: pozycja 1 : 0,64% (216 głosów)
- KUBAS Teresa: pozycja 2 : 0,64% (216 głosów)
- BARTCZAK Iwona: pozycja 3 : 0,64% (216 głosów)
- ADAMCZYK Piotr Janusz: pozycja 4 : 0,64% (216 głosów)
- KRYSZTOFIAK Aneta Bożena: pozycja 5 : 0,64% (216 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĘCZYCKA KOALICJA SAMORZĄDOWA:
- RACZKIEWICZ Małgorzata Dorota: pozycja 1 : 5,91% (1 995 głosów)
- PAWLAK Krystyna Marianna: pozycja 2 : 5,91% (1 995 głosów)
- CZAPLIJ Wojciech Zbigniew: pozycja 3 : 5,91% (1 995 głosów)
- MUSZYŃSKI Janusz Zbigniew: pozycja 4 : 5,91% (1 995 głosów)
- KURZYK Magdalena Helena: pozycja 5 : 5,91% (1 995 głosów)
- LEPCZAK Wanda Ewa: pozycja 6 : 5,91% (1 995 głosów)
- BINIEWICZ Sławomir Tomasz: pozycja 7 : 5,91% (1 995 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYMIERZE ZIEMI ŁĘCZYCKIEJ:
- MIELCZAREK Janusz Teodor: pozycja 1 : 2,17% (734 głosów)
- CIEŚLIŃSKI Kamil Łukasz: pozycja 2 : 2,17% (734 głosów)
- ZIĘBA Lidia Małgorzata: pozycja 3 : 2,17% (734 głosów)
- KUROPATWA Jolanta Małgorzata: pozycja 4 : 2,17% (734 głosów)
- WIERCIŃSKI Bogusław: pozycja 5 : 2,17% (734 głosów)
- PAWLAK Jolanta Maria: pozycja 6 : 2,17% (734 głosów)
- SAGANIAK Andrzej Szczepan: pozycja 7 : 2,17% (734 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA ŁĘCZYCKA:
- HOPALUK Krzysztof Janusz: pozycja 1 : 2,15% (727 głosów)
- STAŃCZYK Joanna Lidia: pozycja 2 : 2,15% (727 głosów)
- KOPERKIEWICZ Zenon: pozycja 3 : 2,15% (727 głosów)
- SMULCZYK-FILIŃSKA Monika Maria: pozycja 4 : 2,15% (727 głosów)
- PABJAŃCZYK Łukasz Robert: pozycja 5 : 2,15% (727 głosów)
- GIEROWSKA Agnieszka Karolina: pozycja 6 : 2,15% (727 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu łęczyckiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ŁUCZAK Sławomir: pozycja 1 : 11,73% (1 720 głosów)
- TWARDOWSKA Monika Malwina: pozycja 2 : 11,73% (1 720 głosów)
- KOWALCZYK Włodzimierz Mieczysław: pozycja 3 : 11,73% (1 720 głosów)
- POMIANOWSKA Danuta Mirosława: pozycja 4 : 11,73% (1 720 głosów)
- OLCZYK Marek Władysław: pozycja 5 : 11,73% (1 720 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KUPIS Radosław: pozycja 1 : 4,53% (664 głosów)
- KUBAS Jacek: pozycja 2 : 4,53% (664 głosów)
- GLUBA Katarzyna Ewa: pozycja 3 : 4,53% (664 głosów)
- KAŹMIERCZAK Krzysztof: pozycja 4 : 4,53% (664 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY”:
- SOBÓR Zbigniew Andrzej: pozycja 1 : 1,95% (286 głosów)
- SAWICKA Ilona Justyna: pozycja 2 : 1,95% (286 głosów)
- KIJANOWICZ Anna Maria: pozycja 3 : 1,95% (286 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA ŁĘCZYCKA:
- OTTO Janusz Piotr: pozycja 1 : 3,48% (510 głosów)
- ROSZUK Anna Maria: pozycja 2 : 3,48% (510 głosów)
- WDOWIAK-PIĄTKOWSKA Małgorzata Barbara: pozycja 3 : 3,48% (510 głosów)
- ANDRYSIAK Katarzyna Wanda: pozycja 4 : 3,48% (510 głosów)
- ŚWITOŃ Jarosław Andrzej: pozycja 5 : 3,48% (510 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu łęczyckiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SOBCZYŃSKI Zbigniew Bogumił: pozycja 1 : 7,02% (1 433 głosów)
- GALANKIEWICZ Monika Maria: pozycja 2 : 7,02% (1 433 głosów)
- KAFTAN Tomasz Andrzej: pozycja 3 : 7,02% (1 433 głosów)
- KRAWCZYK Karol Dominik: pozycja 4 : 7,02% (1 433 głosów)
- KRÓLASIK Maria Antonina: pozycja 5 : 7,02% (1 433 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- CYMMER Edward Feliks: pozycja 1 : 4,96% (1 013 głosów)
- KOSTRZEWSKI Ryszard Władysław: pozycja 2 : 4,96% (1 013 głosów)
- KUCHARSKA Anna Maria: pozycja 3 : 4,96% (1 013 głosów)
- AUGUSTYNIAK Emilia Justyna: pozycja 4 : 4,96% (1 013 głosów)
- BŁASZCZYK Grzegorz Jan: pozycja 5 : 4,96% (1 013 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY”:
- STEFAŃSKI Adrian Jerzy: pozycja 1 : 2,82% (575 głosów)
- OKOŃ Damian: pozycja 2 : 2,82% (575 głosów)
- STOLARCZYK Anna: pozycja 3 : 2,82% (575 głosów)
- PABIN-ŁOSZEWSKA Aleksandra: pozycja 4 : 2,82% (575 głosów)
- OGÓREK Krzysztof: pozycja 5 : 2,82% (575 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĘCZYCKA KOALICJA SAMORZĄDOWA:
- FRONTCZAK-PAWŁOWSKA Paulina Anna: pozycja 1 : 0,99% (203 głosów)
- UCIŃSKI Ewelina Marta: pozycja 2 : 0,99% (203 głosów)
- LEWANDOWSKA Milena: pozycja 3 : 0,99% (203 głosów)
- STASIAK Grzegorz Tadeusz: pozycja 4 : 0,99% (203 głosów)
- PAWŁOWSKI Paweł Piotr: pozycja 5 : 0,99% (203 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYMIERZE ZIEMI ŁĘCZYCKIEJ:
- GŁOWACKI Jarosław Janusz: pozycja 1 : 3,55% (725 głosów)
- SUBOCZ Dorota Walentyna: pozycja 2 : 3,55% (725 głosów)
- KUBIAK Jerzy Marek: pozycja 3 : 3,55% (725 głosów)
- TOMCZAK Monika Małgorzata: pozycja 4 : 3,55% (725 głosów)
- BOROWSKI Krzysztof Marcin: pozycja 5 : 3,55% (725 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA ŁĘCZYCKA:
- PABIN Maciej: pozycja 1 : 0,66% (134 głosów)
- TRACZ Dariusz: pozycja 2 : 0,66% (134 głosów)
- GRABOWSKA Karolina Maria: pozycja 3 : 0,66% (134 głosów)
- AUGUSTOWSKA Magdalena Bogumiła: pozycja 4 : 0,66% (134 głosów)
- PĘCHERZEWSKI Sebastian: pozycja 5 : 0,66% (134 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu łęczyckiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GAWRYSZCZAK Beata Monika: pozycja 1 : 4,32% (2 546 głosów)
- LEWANDOWSKI Włodzimierz: pozycja 2 : 4,32% (2 546 głosów)
- ADAMIAK Marcin Krzysztof: pozycja 3 : 4,32% (2 546 głosów)
- DUDKIEWICZ Aleksandra: pozycja 4 : 4,32% (2 546 głosów)
- JAGIEŁŁO Dawid: pozycja 5 : 4,32% (2 546 głosów)
- FLORCZAK Konrad Patryk: pozycja 6 : 4,32% (2 546 głosów)
- GÓRAL Katarzyna Maria: pozycja 7 : 4,32% (2 546 głosów)
- WALCZAK Sylwia Oliwia: pozycja 8 : 4,32% (2 546 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ZDZIARSKI Wojciech: pozycja 1 : 2,54% (1 499 głosów)
- SOŁTYSZEWSKA Kamila: pozycja 2 : 2,54% (1 499 głosów)
- KONDOROWSKI Bogdan Józef: pozycja 3 : 2,54% (1 499 głosów)
- SZYMCZAK Beata: pozycja 4 : 2,54% (1 499 głosów)
- CYWIŃSKI Zbigniew Bogumił: pozycja 5 : 2,54% (1 499 głosów)
- ROMANIAK Monika: pozycja 6 : 2,54% (1 499 głosów)
- GRZELAK Piotr: pozycja 7 : 2,54% (1 499 głosów)
- ŻUREK Mirosław: pozycja 8 : 2,54% (1 499 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY”:
- ADAMSKA Ewa: pozycja 1 : 1,68% (992 głosów)
- MARCZAK Krzysztof Ireneusz: pozycja 2 : 1,68% (992 głosów)
- BĄKOWICZ Monika Elżbieta: pozycja 3 : 1,68% (992 głosów)
- BŁASZCZYK Marta Anna: pozycja 4 : 1,68% (992 głosów)
- JANCZAK Tomasz: pozycja 5 : 1,68% (992 głosów)
- SIENNY Dariusz Stanisław: pozycja 6 : 1,68% (992 głosów)
- DYLEWSKI Jacek: pozycja 7 : 1,68% (992 głosów)
- MARCZAK Zbigniew Andrzej: pozycja 8 : 1,68% (992 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĘCZYCKA KOALICJA SAMORZĄDOWA:
- ZIELIŃSKA Iwona Aneta: pozycja 1 : 0,76% (449 głosów)
- KOTUS Emila Justyna: pozycja 2 : 0,76% (449 głosów)
- KARLSSON Krystyna Grażyna: pozycja 3 : 0,76% (449 głosów)
- CHOJNACKI Marek: pozycja 4 : 0,76% (449 głosów)
- KRAJEWSKA Liliana: pozycja 5 : 0,76% (449 głosów)
- MARCHEWA Mateusz: pozycja 6 : 0,76% (449 głosów)
- PAWŁOWSKI Mariusz: pozycja 7 : 0,76% (449 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYMIERZE ZIEMI ŁĘCZYCKIEJ:
- CZEKALSKI Michał: pozycja 1 : 3,29% (1 936 głosów)
- FOKS Bogusław Bernard: pozycja 2 : 3,29% (1 936 głosów)
- ODWAŻNY Paweł Piotr: pozycja 3 : 3,29% (1 936 głosów)
- KORNAT Anna: pozycja 4 : 3,29% (1 936 głosów)
- WASIAK Jarosław Grzegorz: pozycja 5 : 3,29% (1 936 głosów)
- OLCZAK Monika Sylwia: pozycja 6 : 3,29% (1 936 głosów)
- GARUS Barbara: pozycja 7 : 3,29% (1 936 głosów)
- ŁABĘDZKI Krzysztof Jerzy: pozycja 8 : 3,29% (1 936 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wyłania się radnych powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że podsumowuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyska pierwszy najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów mogą brać udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?