Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wystawa "Obecni inżynierowie - przyszłym inżynierom" w SP 18 w Kaliszu. Mobilne interaktywne laboratorium dla uczniów

Bartłomiej Hypki
Bartłomiej Hypki
Wystawa "Obecni inżynierowie - przyszłym inżynierom" w SP 18 w Kaliszu. Mobilne interaktywne laboratorium dla uczniów
Wystawa "Obecni inżynierowie - przyszłym inżynierom" w SP 18 w Kaliszu. Mobilne interaktywne laboratorium dla uczniów Bartłomiej Hypki
W Szkole Podstawowej nr 18 w Kaliszu otwarto wystawę "Obecni inżynierowie - przyszłym inżynierom!". To mobilne interaktywne laboratorium składające się z 12 eksponatów, które w niecodzienny sposób pokazują uczniom najciekawsze zjawiska z podstawowych dziedzin wiedzy - fizyki, biologii, matematyki czy historii.

Zestaw eksponatów to m.in. człowiek-układanka; klapkofon - nietypowy instrument z plastikowych rur, w którym do gry służą klapki; hulajnoga z odwróconą kierownicą; kalejdoskop twarzy; lustro Fresnela; łuk architektoniczny czy koła zębate. W wystawie pojawiły się wątki inżynierskie: mechanika, maszyny proste czy inżynieria lądowa.

Wystawa została zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy i udostępniona kaliszanom dzięki współpracy Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza z Fundacją Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Przybyłych na otwarcie wystawy gości, z wiceprezydentem Grzegorzem Kulawinkiem na czele, powitała Aleksandra Stawicka, dyrektor SP 18.

- Jako Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy pomagamy rodzinom i dzieciom ukraińskim w adaptacji w Polsce, by mogły się tutaj odnaleźć. Dla nich to nie jest łatwa sytuacja. Z jednej strony nowe środowisko, nowe otoczenie, z drugiej tragiczna sytuacja u nich w domu. Zastanawialiśmy się co zrobić, by integrować i pomagać rozwijać nie tylko ten element związany z adaptacją w polskich warunkach, ale też taką koedukacją i wspólnym poznawaniem się tych dwóch kultur. Uznaliśmy, że takie rozwiązanie poprzez zabawę, taką doświadczalną naukę, to będzie dobre rozwiązanie. Poprosiliśmy naszych partnerów z Centrum Nauki Kopernik o to, żeby nas wsparli w tworzeniu jak najbardziej otwartych i możliwie atrakcyjnych dla dzieci eksponatów - powiedział Adam Ługiewicz, menadżer projektu.

Mobilne laboratorium jest częścią programu Małej Akademii Nauk, a Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy jest autoryzowane przez ukraińskie Ministerstwo Edukacji i działa we współpracy z Centrum Nauki Kopernik.

Godziny otwarcia

Wystawa jest czynna do 31 stycznia. W wybrane dni w godzinach popołudniowych mobilne laboratorium będzie dostępne bezpłatnie dla wszystkich, którzy się zgłoszą na adres [email protected] lub pod nr tel 623666602. Przewidujemy sesje po uzyskaniu min 15 osobowych grup w godzinach od 16.00 do 18.00 w następujące dni: 11.01 (czwartek), 17.01 (środa), 19.01 (piątek), 23.01 (wtorek), 24.01 (środa), 26.01 (piątek), 29.01 (poniedziałek).


Obserwuj nas także na Google News

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto