Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wystawa "Spotkania" artystów z Hamm w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu ZDJĘCIA

Bartłomiej Hypki
Bartłomiej Hypki
Wystawa "Spotkania" artystów z Hamm w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu
Wystawa "Spotkania" artystów z Hamm w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu Bartłomiej Hypki
W piątek Galeria Sztuki im. Jana Tarasina zaprosiła na otwarcie wystawy "Spotkania/Begegnungen/Meetings". Na ekspozycji można oglądać malarstwo i rzeźbę artystów z partnerskiego miasta Hamm. Równolegle w Galerii Pulsar otwarto wystawę Michała Mąki "Flora", która jest częścią cyklu prac "Cyfrowy Antyk".

Wystawa jest również okazją do przypomnienia wieloletniej współpracy Kalisza i Hamm

- Bardzo się cieszę, że mogliśmy razem z naszymi partnerami z Niemiec przygotować tę wystawę. Nie jest to pierwszy wspólny projekt kulturalny. Mural, namalowany przez artystów z Kalisza i Hamm jest już gotowy. Mam nadzieję, że ta współpraca, także na niwie kulturalnej, będzie rozwijać się jak najlepiej - powiedział podczas wernisażu prezydent Kalisza Krystian Kinastowski.

Kalisz i niemieckie miasto Hamm współpracują ze sobą już blisko trzydzieści lat.

- Przed trzydziestoma laty mieliśmy wielkie szczęście, że podpisaliśmy z Kaliszem umowę o partnerstwie. To partnerstwo to nie tylko dokument, ale i faktyczna współpraca, o czym świadczą liczne wzajemne wizyty i wspólne projekty, z których bardzo się cieszę - mówił Manfred Lindemann, wiceburmistrz Hamm.

Anna Bakow w swojej twórczości posługuje się różnymi technikami, od klasycznego warsztatu malarskiego i rzeźbiarskiego po eksperymentalne próby z wykorzystaniem papieru i metalu. Dla Anny Bakow najważniejsza jest wolność artystyczna. Swoje prace prezentowała na ponad 30 wystawach krajowych i zagranicznych. Anna Bakow pracuje jako wolontariuszka UNICEF w Funduszu Narodów Zjednoczonych angażując się w projekty związane z pomocą na rzecz dzieci.

Osman Bol tworzy głównie w technice akrylowej i olejnej. Dzięki pobytom w Nowym Jorku i fotografiom z tego miasta pozyskał galerie, które sprzedawały jego prace. W 1996 roku zdecydował się pracować jako niezależny artysta. Od około 10 lat realizuje różnorodne projekty artystyczne i użytkowe związane z biznesem i edukacją. Od 1990 roku regularnie prezentuje swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Michał Mąka zajmuje się malarstwem, grafiką warsztatową, plakatem, fotografią, sztuką ulicy. Najczęściej umieszcza prace w opuszczonych, postindustrialnych budynkach, które pragnie ożywić. W swoich najnowszych kompozycjach nawiązuje do estetyki glitch artu oraz sztuki kinetycznej. Projekt Error, który realizuje, jest podjęciem próby malarskiej związanej z błędami – cyfrowymi i analogowymi – występującymi w dobie digitalizacji obrazu. Brał udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. w Toruniu, Bydgoszczy, Sopocie, Warszawie, Poznaniu, Sieradzu, Kaliszu. Regularnie bierze udział w festiwalach twórców murali (Massachusetts, USA, Nottingham, Anglia) a swoje prace prezentował w przestrzeni miejskiej takich miast, jak: Kalisz, Poznań, Wrocław, Warszawa, Gdańsk, Berlin, Rzym, Londyn, Boston, Worcester (USA), New York, Providence, Lynn (USA), Bünde (GER). Otrzymał stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego (2017) i Nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej w sezonie kulturalnym 2017/2018.

Rekordu Guinnessa nie pobili, ale zapewnili świetne widowisko. Flaybordziści opanowali Wołgę

RUPTLY

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto