Wzmocnione Zagłębie nie zatrzymało rozpędzonego Szczypiorna

Daniel Kawczyński
Szczypiorno Kalisz kontynuuje zwycięską passę i tym razem uporali się w meczu wyjazdowym z rezerwami Zagłębie Lubin. Walczącym o utrzymanie rywalom nie pomogły nawet wzmocnienia z Ekstraklasy w postaciach Damiana Woźniczka i Dariusza Rośka.

Pierwsza połowa meczu była dość wyrównana, ale inicjatywa leżała wyraźnie po stronie przyjezdnych, którzy częściej wychodzili na prowadzenie, lecz z powodu nienajlepiej funkcjonującej obrony, gospodarze zdołali doprowadzić do remisu. Dopiero w 24.minucie przy stanie 11:11 podopiecznym Walentego Winokurowa udało się trzykrotnie skierować piłkę do siatki i zapewnić pewne zwycięstwo do przerwy.

Po jej upływie inicjatywa należała już tylko do nich. Od 43.minuty, gdy na tablicy wyników widniał wynik 24:20 cztery razy rzucili między słupki nie pozostawiając „Miedziowym” żadnych złudzeń. Na listę strzelców zdążył się nawet wpisać bramkarz – Marcin Młoczyński, który po raz kolejny w tym sezonie perfekcyjnie wykorzystał rzut karny. Jego drużyna ostatecznie zwyciężyła 32:28.

Bardzo duża tym zasługa doświadczonego, ale grą przypominającego młody talent – Karola Hoffmanna, który aż 8 razy zmuszał bramkarzy do kapitulacji. W zdobywaniu bramek mógł liczyć na pomoc prezentujących równą i wysoką formę – Piotra Bielca (7 goli), Arkadiusza Galewskiego (6 ) i Łukasza Stachowiaka (5). Nieźle zaprezentował się także Łukasz Kobusiński znakomicie kreujący akcje ofensywne.

A w następnym pojedynku kaliszanie zagrają we własnej hali z Orlikiem Brzeg.

Zagłębie II Lubin – KPR Szczypiorno Kalisz 28:32 (11:14)

KPR Szczypiorno Kalisz: Matuszczak 0, Oklejak 1, Galewski 6, Klara 1, Jedwabny 0, Piekarski 0, Stachowiak 5, Kobusiński 3, Stefański 0, Sawicki 1, Machel 0, Bielec 7, Hoffmann 8