Zagłębie Lubin - Lech Poznań 1:0. Kolejorza pogrążył Traore

Grzegorz Szkiłądź
Artjoms Rudnevs wrócił do podstawowego składu Lecha, ale tym razem gola nie strzelił M. Zakrzewski
Kolejorz kontynuuje fatalną postawę w spotkaniach wyjazdowych. Lechici przegrali z Zagłębiem Lubin na Dialog Arenie 0:1 (0:0) w meczu 24. kolejki Ekstraklasy. Mistrza Polski pogrążył w drugiej połowie Traore.

ZAGŁĘBIE LUBIN - LECH POZNAŃ 1:0: TAK RELACJONOWALIŚMY NA ŻYWO

W 79. min. Plizga zagrał z prawej strony, a Traore ze stoickim spokojem przyjął futbolówkę na szóstym metrze i z łatwością pokonał Kotorowskiego.

Mistrz Polski w tym sezonie zanotował w delegacjach zaledwie dwa zwycięstwa, dwa remisy i aż osiem porażek. W 12 meczach na stadionach rywali Kolejorz zdobył tylko siedem bramek - z czego trzy w Gdyni i dwie we Wrocławiu. W pozostałych dziesięciu spotkaniach naszym piłkarzom tylko dwa razy udało się trafić do siatki bramki rywali.

W starciu z Zagłębiem Poznańska Lokomotywa musiała sobie radzić bez Manuela Arboledy, któremu Jose Bakero dał odpocząć. Do pierwszego składu wrócił za to Artjoms Rudnevs.

Do 79. min. duet Wołąkiewicz - Bosacki spisywał się bez zarzutu, jednak w tej jedynej sytuacji napastnik Zagłębia oszukał defensywę Kolejorza.

- W pierwszej odsłonie spotkania graliśmy świetnie. Gdyby wtedy padła bramka, druga połowa na pewno byłaby inna. Skończyło się jednak tragicznie. Zagłębie nastawiło się na kontry i jedna z nich okazała się skuteczna. Musimy jak najszybciej zapomnieć o tej porażce, ale także wyciągnąć wnioski. Już we wtorek kolejne starcie. Tym razem z Legią w finale Pucharu Polski - powiedział po meczu kapitan Kolejorza.

Lech grał w pierwszej połowie naprawdę nieźle. Dwie znakomite sytuacje zmarnował Rudnevs. W 5. min. Łotysz spudłował z sześciu metrów, tuż przed przerwą nie trafił do bramki z jeszcze bliższej odległości...

Jednak po przerwie na boisku grała już tylko jedna drużyna. Zagłębie pokonało u siebie Kolejorza po raz pierwszy od 2004 roku.

Zagłębie Lubin - Lech Poznań 1:0 (0:0)
Bramka:
Mouhamadou Traore (79).
Zagłębie: Isailovic - Rymaniak, Horvath, Reina, Kocot (84. Dinis) - Hanzel, Dąbrowski, Abwo, Plizga, Osmanagic (72. Pawłowski) - Traore.
Lech: Kotorowski - Wojtkowiak (85. Ubiparip), Bosacki, Wołąkiewicz, Henriquez - Injac, Murawski, Kiełb (73. Kriwiec), Stilic, Ślusarski (63. Wilk) - Rudnevs.
Żółte kartki: Reina, Plizga - Henriquez, Wołąkiewicz.
Sędzia: Marcin Borski (Warszawa), od 14. min zastępował go sędzia techniczny Tomasz Garbowski (Opole).
Widzów: 12 155.