Żarnecki daje Prośnie drugie zwycięstwo z rzędu

Daniel Kawczyński
Kolejny wspaniały prezent zafundowali swoim kibicom piłkarze Prosny Kalisz. Podopieczni Henryka Torbusa zanotowali drugie zwycięstwo z rzędu, a tym razem pokonali na wyjeździe, czwartych w tabeli Błękitnych Sparta Kotlin 1:0.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, lecz to Prosna miała więcej z gry. W 27.minucie boisko musiał opuścić Piotr Kliber, który w pojedynku powietrznym zderzył się głową z zawodnikiem gospodarzy.

W drugiej części to Błękitni mieli przewagę, lecz Prosna nie odpuszczała i starała się wyprowadzić groźny kontratak. W 86.minucie Piotr Żarnecki ograł środkowego obrońcę i ładnym uderzeniem z 16 metrów dał swoim kolegom bardzo ważne zwycięstwo.

–Bardzo się cieszę z wygranej. Jesteśmy teraz bardzo podbudowani co na pewno pomoże nam w walce o środek tabeli. Szkoda jednak kolejnej kontuzji. Oby ta plaga wreszcie nas opuściła – powiedział trener Henryk Torbus.

Po 17.kolejkach Prosna nadal zajmuje jedenastce miejsce w tabeli mając 8 punktów przewagi nad strefą spadkową. W następnym meczu zagra w Kaliszu przeciwko CKS-owi Zduny. Czy i tym razem sprawi sensację ?

Błękitni Sparta Kotlin – Prosna Kalisz 0:1 (0:0)