Zawodnicy Consusu Kalisz świetnie spisują się w turniejach brydżowych [FOTO]

Zawodnicy Consusu Kalisz
Zawodnicy Consusu Kalisz Consus Kalisz
Zawodnicy Consusu Kalisz świetnie spisują się w turniejach brydżowych zarówno krajowych, jak i za granicą. Kapitan reprezentacji Polski Piotr Walczak bliski był pokonania... kadry narodowej

Reprezentanci Consusu Kalisz wzięli udział w Mistrzostwach Polski par mikstowych oraz Mistrzostwa Polski par open. W mikstach do ścisłego finału awansowali Honorata Sobolewska (Warszawa) i Piotr Walczak (Consus), ale uplasowali się w środku stawki. Do finału open dotarły trzy kaliskie pary: Walczak - Piotr Ilczuk, Janusz Makaruk - Paweł Niedzielski i Jarosław Cieślak - Dominik Filipowicz. Wszystkie ukończyły zawody w środku stawki.

Potem odbyło się kilka ciekawych turniejów. W Bydgoszczy wygrali Marek Witek (Nisko) i Walczak. W festiwalu brydżowym na Cyprze w turnieju par Filipowicz w parze z Libanką Adele Hanna zajął czwarte miejsce z wynikiem 57,9%. Do trzeciego miejsca zabrakło 0,05%! W turnieju teamów wygrała drużyna HaWa w składzie: Wafa Haddad (Liban), Jerry Stamatov (Bułgaria), Hanna i Filipowicz. Z kolei w Błękitnej Wstędze Odry w mityngowych turniejach par dziewiąte miejsce zajęli Walczak - Ilczuk, a trzecie Zdzisław Beling i Makaruk.

Na koniec Piotr Walczak występujący w drużynie seniorów Pałasz przedarł się przez sito eliminacyjne i awansował do finału kadry narodowej seniorów. Po rozegraniu trwającego trzy dni 144-rozdaniowego maratonu, reprezentacja Polski zwyciężyła pretendenta wynikiem 357:297 IMP.