Zawodnicy Kruk Gym Kalisz zdobyli trzy medale Międzynarodowych Mistrzostw Polski w K-1 ZDJĘCIA

Zawodnicy Kruk Gym Kalisz zdobyli trzy medale Międzynarodowych Mistrzostw Polski w K-1 Kruk Gym
W Mikołowie koło Katowic pod patronatem World Kickboxing Federation odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w K-1 (kopnięcia ,uderzenia kolanami i pięściami), w których uczestniczyły zawodniczki i zawodnicy z Polski, Austrii, Czech, Węgier i Niemiec. Zawodnicy Kruk Gym Kalisz zdobyli trzy medale, w komplecie stojąc na podium.

Po trudnych walkach eliminacyjnych troje podopiecznych trenera Aleksandra Kruka znalazło się w strefie medalowej. Po bardzo dobrej, wyrównanej, półfinałowej walce w kat 57 kg 13-letni Adam Borowski został pokonany niejednogłośnie przez 16-letniego juniora z Rybnika i zdobył brązowy medal.
- Adam walczył dwie kategorie wiekowe wyżej, ponieważ w jego grupie nie przyjechali lub wycofali się rywale. Brawo za podjęcie walki - chwali utalentowanego zawodnika trener Maciej Kaczmarek z Kruk Gym.
Z kolei w kat. 54 kg 18-letnia Karolina Wojtczak stoczyła dopiero swoja piątą walkę.
- Po bardzo dobrym, twardym, wyrównanym pojedynku w rundzie dodatkowej o finał decyzją sędziów o malutki punkcik przegrała z wielokrotną doświadczoną medalistką z Knurowa i zdobyła brąz - podkreśla Kaczmarek.
Natomiast w wadze 75 kg 18-letni Hubert Guźniczak wygrał jednogłośnie półfinał i w walce o złoto spotkał się z doświadczonym, mającym już na koncie walki zawodowe rywalem z klubu Shidokan Jelenia Góra. Ostatecznie
pod dobrym pojedynku zdobył srebrny krążek.
Zawodników do walk przygotowali trener Aleksander Kruk oraz jego asystenci Bartłomiej Mutunga i Maciej Kaczmarek