Zawodnicy UKS 12 i UKS 9 Kalisz zdobyli 6 medali Mistrzostw Polski LZS w lekkiej atletyce [FOTO]

UKS 12 i UKS 9 na mistrzostwach Polski LZS
UKS 12 i UKS 9 na mistrzostwach Polski LZS W. Olszyna, M. Małecki, R. Grabowski
Zawodnicy UKS 12 i UKS 9 Kalisz zdobyli sześć medali Mistrzostw Polski LZS w lekkiej atletyce, które odbyły się w Pile. Złoto wywalczyli Kinga Grabowska i Piotr Goździewicz

Kinga Grabowska z UKS 9 wywalczyła złoty krążek w biegu na 800 m U20 z wynikiem 2:14,66. To jej trzeci medal MP w tym roku. Grabowska rywalizowała również na dystansie 400 m, zajmując czwarte miejsce z najlepszym wynikiem w sezonie 58.50.

Z kolei 16-letni Piotr Goździewicz triumfował w pchnięciu kulą U18 z nowym rekordem życiowym 18,63 m. To wynik gorszy zaledwie o 37 cm od minimum na mistrzostwa świata U18 i najlepszy w tym roku rezultat w Europie U17.

Srebrne krążki zdobyli Łukasz Jędrusiak w rzucie dyskiem U23 (45.01) i Wiktor Wachowski w biegu na 400 m U18 z doskonałym rekordem życiowy 50,63 s poprawionym prawie o sekundę. Wachowski zdobył także brązowy medal w biegi na 800 m, ustanawiając po raz kolejny rekord życiowy 1:55,99. Brąz wywalczyła także Magdalena Kuświk w skoku w dal U18 z doskonałym wynikiem 5,37 m.

Pozostali podopieczni trenera Waldemara Olszyny również zaprezentowali się z dobrej strony zajmując punktowane miejsca . Krzysztof Filar w biegu na 3000 U 20 zajął piąte miejsce, a Dawid Gola w biegu na 5000 m open był siódmy, wypełniając minimum na MPJ o ponad 45 sekund.

Podopieczny trener Adrianny Wange Damian Śniegula w skoku w dal U18 wyrównał rekord życiowy 6.24 i zajął piąte miejsce. Z kolei W trójskoku U18 Magdalena Kuświk z wynikiem 10,30 była szósta.