Zbliża się finał konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”!

RED
17 sierpnia 2018r. na terenie Ośrodka Kultury Leniej w Gołuchowie odbędzie się Finał Wojewódzki XVIII edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”
17 sierpnia 2018r. na terenie Ośrodka Kultury Leniej w Gołuchowie odbędzie się Finał Wojewódzki XVIII edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” pixabay.com
Udostępnij:
Wielkimi krokami zbliża się finał konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”!

W najbliższy piątek 17 sierpnia 2018r. na terenie Ośrodka Kultury Leniej w Gołuchowie odbędzie się Finał Wojewódzki XVIII edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” połączone z jubileuszem 10 – lecia Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska.

Ideą konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”, jest identyfikacja produktów regionalnych, promocja regionalnej żywności oraz zachęcenie mieszkańców obszarów wiejskich do poszukiwania alternatywnych źródeł dochodu. Organizatorem konkursu jest Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego oraz z Wielkopolską Izbą Rolniczą.

Współzawodnictwo skierowane jest przede wszystkim do Kół Gospodyń Wiejskich, małych firm przetwórstwa spożywczego z obszarów województwa, restauracji oraz osób indywidualnych.

- Ze względu na korzyści, jakie produkcja tradycyjnej żywności może przynieść jej wytwórcom, tj. rolnikom, przedsiębiorcom, przetwórcom w Wielkopolsce, a także dla zachowania dziedzictwa kulturowego regionu, Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ostatnich latach szczególną wagę przywiązuje do wypromowania wielkopolskich produktów regionalnych i tradycyjnych w kraju i za granicą, budując w ten sposób markę wielkopolskiej żywności - mówi Krzysztof Grabowski- Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Jak dodaje wicemarszałek

Sieć Dziedzictwa Kulinarnego pomaga małym, rodzinnym firmom wchodzić na duży rynek i od 10 lat niezmiennie zależy nam na promocji znaku Dziedzictwa Kulinarnego.

W tę promocję doskonale wpisuje się także kolejna edycja konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono do oceny ponad 60 produktów spożywczych różnych kategorii. Oprócz oceny produktów odbędzie się również konkurs na najlepsze danie regionalne. Oceny produktów dokona kapituła powołana przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego, na czele z przewodniczącą - panią Izabellą Byszewską – Prezesem Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego, Naczelnym Koordynatorem Konkursu.

Uroczyste podsumowanie i wręczenie laureatom nagród, ufundowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, nastąpi na scenie kulinarnej na terenie OKL Gołuchów

Oprócz konkursu mieszkańcy będą mogli również spróbować oraz zakupić produktów należących do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska, która w tym roku obchodzi swój dziesiąty jubileusz istnienia. Mieszkańcy będą mogli zapoznać się z rękodzielnictwem Lokalnych Grup Działania.

Przewidziany jest konkurs z nagrodami wiedzy o produktach regionalnych, a także występ Kabaretu EWG oraz zespołu ludowego ,,Stawiszynianki”.

Podczas wydarzeń będzie również możliwość bezpłatnego zwiedzenia Parku arboretum oraz Muzeum Leśnictwa, a także przewidziane są atrakcje dla dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców!

Program wydarzeń:

[*]g. 15:30 oficjalne rozpoczęcie festynu z okazji 10 – lecia Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska
[*]g. 16:00 wręczenie nagród w ramach XVIII edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”
[*]g. 16:30 konkurs z nagrodami pn. ,,Wielkopolskie Smaki”
[*]g. 17:00 część artystyczna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Sytuacja cenowa w branży mięsnej w Polsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie