Złoto i srebro kaliszanek w Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce!

Paulina Tomaszewska, trener Paweł Wiśniewski i Emilia Wiśniewska.
Paulina Tomaszewska, trener Paweł Wiśniewski i Emilia Wiśniewska. UKS 12
W rozegranych we Wrocławiu Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce U218 i U20 znakomicie spisały się chodziarki Uczniowskiego Klubu Sportowego 12 Kalisz. Podopieczne trenera Pawła Wiśniewskiego zdobyły złoty i srebrny medal!

Reprezentantki Uczniowskiego Klubu Sportowego 12 Kalisz wystartowały w niedzielę, 11 lutego 2024 roku w chodzie sportowym na dystansie 3000 m w kategorii U20. Kaliszanki zdecydowanie były lepsze od rywalek i zajęły czołowe miejsca.

Mistrzynią Polski została Emilia Wiśniewska, która kilka dni temu obchodziła 20 urodziny. Kaliszanka zwyciężyła z czasem 14:21.02, poprawiając swój rekord życiowy o 11 sekund. Srebrny medal wywalczyła jej koleżanka klubowa niespełna 18-letnia Paulina Tomaszewska, która uzyskała czas 14:30.79.