MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zmiana na stanowisku burmistrza w Koźminku. Dwie burmistrzynie pod jednym dachem. ZDJĘCIA

Ewelina Samulak-Andrzejczak
Ewelina Samulak-Andrzejczak
W Koźminku przekazanie władzy nastąpi bardzo płynnie i w sympatycznej atmosferze. Ustępującą burmistrz Iwonę Michniewicz zastąpi wieloletnia pracownica Urzędu Gminy – Monika Nowak. Jak swoją 5,5 letnią kadencję podsumowuje Iwona Michniewicz i jakie plany na kolejne lata ma burmistrz – elekt?

Oficjalnie Iwona Michniewicz przekaże urząd Monice Nowak 7 maja podczas pierwszej Sesji Rady Gminy nowej kadencji. Do tego czasu pracują jak dotychczas – w sąsiadujących pokojach. Iwona Michniewicz zrezygnowała z ubiegania się o reelekcję, ale jak podkreśla – ostatnie lata na zawsze zostaną w jej pamięci na zawsze.

- Oczywiście, że będę żałować. Człowiek przywiązuje się do miejsca, do ludzi. Wszyscy się ze mnie śmiali, że nie jestem z Koźminka, a zawsze opowiadając o nim mówiłam „u nas w Koźminku”, „w naszej gminie”. Przez te lata zadziało się bardzo wiele. Ta kadencja była brzemienna w niesamowite wydarzenia, które zdarzają się na setki lat – mieliśmy pandemię, wybuchła wojna w Ukrainie, były strajki nauczycieli, wichury, pożary. A w naszej gminie to było też odzyskanie praw miejskich po 150 latach. Myślę, że gmina rozkwitła, chociaż pewnie ludzie widzą tylko ten kawałek, który jest blisko nich. Ja byłam tu tylko nieco ponad 5 lat, a wsi w gminie jest 25, więc gdyby chcieć jedną drogę rocznie położyć to potrzeba 25 lat, ale wyremontowaliśmy bardzo dużo dróg, inwestowaliśmy w infrastrukturę sportową – zaopatrzyliśmy, naprawialiśmy orliki, sale gimnastyczne itd. Bardzo dużo pieniędzy przekazaliśmy na oświatę – jedna szkoła została przebudowana, w drugiej przeprowadziliśmy istotne remonty, rozbudowaliśmy przedszkole. Istotne wydatki ponieśliśmy na sprawy związane z wodą. W międzyczasie powstał dworek i Centrum Kultury. Byliśmy zdeterminowani, żeby połączyć jednostki kultury – bibliotekę i centrum kultury, co nie jest takie łatwe – bardzo długo wymieniała Iwona Michniewicz.

Podczas kadencji Iwony Michniewicz zmiany zaszły także w strukturze samego Urzędu. Zdaniem burmistrz elekt Moniki Nowak – bardzo korzystne. Teraz to ona zarządzać będzie gminą i jak podkreślają obie panie – zmiana na stanowisku nastąpi bardzo płynnie. Również dlatego, że Nowak jest mieszkanką gminy, a od ponad 20 lat pracuje w urzędzie.

Czytaj więcej:

- Mnie zależy do zrównoważonego rozwoju całej gminy. Wszystkich miejscowości. Koźminek jest ważny, ale ważne są też pozostałe miejscowości. Moim celem jest, aby tworzyć jak najlepsze warunki do życia dla mieszkańców. Żeby rozwijać i rolnictwo i przedsiębiorczość z poszanowaniem przyrody i ładu przestrzennego, a przede wszystkim do rozwoju infrastruktury i tej społecznej i technicznej, zaspokajając podstawowe potrzeby mieszkańców, aby nasza gmina była atrakcyjna nie tylko dla obecnych mieszkańców, ale też dla osób z zewnątrz – podkreśla Monika Nowak, burmistrz elekt.

Jak podkreśla Monika Nowak – bardzo istotna jest też współpraca z Radą Gminy, a w tej w nowej kadencji większość ma komitet „Z Wami i dla Was”, z którego startowała burmistrz – elekt.

- Wiem jakie przede mną wyzwania i jaka odpowiedzialność, ale myślę, że mając taki dobry zespół urzędników i wśród radnych, aż 10 radnych z mojego komitetu poradzę sobie – dodaje Monika Nowak.

W Koźminku zaplanowano już wiele inwestycji na ten rok. To między innymi remonty dróg, rozbudowa kaplicy ewangelickiej z przeznaczeniem na bibliotekę i salę koncertową. W planach jest też rozbudowa szkoły w Koźminku.

ZOBACZ TAKŻE:

Rada Miasta Kalisza. Znamy wyniki wyborów. Kto został radnym? SPRAWDŹ

Wyniki wyborów do Rady Powiatu Kaliskiego. PiS z największą ...


Obserwuj nas także na Google News

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto