Zofia Domżol i Łukasz Szymański mistrzami okręgu wielkopolskiego w pływaniu ZDJĘCIA

KKS Włókniarz 1925 Kalisz
Zawodnicy KKS Włókniarz 1925 Kalisz Zofia Domżol i Łukasz Szymański wywalczyli złote medale podczas Mistrzostw Okręgu Wielkopolskiego w pływaniu, które w miniony weekend zostały rozegrane na basenie Termy Maltańskie w Poznaniu.

Zofia Domżol zwyciężyła w konkurencji 200 m stylem zmiennym w rywalizacji zawodniczek 14-16 letnich. Podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego uzyskała czas 2:48,04, który jest jej nowym rekordem życiowym. Z kolei Łukasz Szymański triumfował na dystansie 50 m stylem grzbietowym w rywalizacji zawodników 14-16 letnich z wynikiem 28,71 s. Jest to nowy rekord życiowy podopiecznego trenera Jakuba Stefaniaka, który plasuje go w pierwszej dziesiątce w kraju wśród pływaków 15-letnich.
Zofia Domżol potwierdziła wysoką formę w wyścigu na 400 m stylem dowolnym, w którym zajęła czwarte miejsce w swojej kategorii wiekowej z kolejnym rekordem życiowym 5:00,68. Natomiast Łukasz Szymański wywalczył szóste miejsce w konkurencji 200 m stylem zmiennym z rezultatem 2:25,47, który jest również jego nowym rekordem życiowym.
Miejsca w czołowej dziesiątce Mistrzostw Okręgu Wielkopolskiego wywalczyli również: Paulina Tomaszewska – szósta na 400 m stylem dowolnym, Weronika Jarzycka – ósma w tej samej konkurencji, Zofia Domżol – ósma na dystansie 50 m stylem grzbietowym i dziewiąta w konkurencji 50 m delfinem.
W ramach Mistrzostw Okręgu Wielkopolskiego rozegrano również Ogólnopolski Sprawdzian Wszechstronności Stylowej dla zawodników z roczników 2007-2008. Pływacy 12-letni musieli przepłynąć 200 m stylem zmiennym i 400 m stylem dowolnym. Najlepiej z reprezentantów KKS Włókniarz 1925 Kalisz zaprezentowała się Amelia Świątek, zajmując na obu dystansach siódmą lokatę. Natomiast pływacy 13-letni zmagali się z dystansami 200 m stylem zmiennym i 800 m stylem dowolnym. Najlepiej z zawodników KKS Włókniarz 1925 Kalisz wypadli: Katarzyna Krupka – 12 na dystansie 200 m stylem zmiennym i 14. na 800 m stylem dowolnym, Gabriela Juszczak – 13. na 800 m stylem dowolnym, Jakub Stodzież – 14. na 200 m stylem zmiennym.
Przygotowanie zawodników KKS Włókniarz 1925 Kalisz do zawodów było możliwe dzięk: dotacji z Urzędu Miasta w Kaliszu na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży oraz środkom pozyskanym z Samorządu Województwa Wielkopolskiego.