Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

20 wakatów w KMP w Kaliszu. To odpowiedzialna i ciekawa praca. Opowiedzieli o niej kaliscy funkcjonariusze. FILM

Ewelina Samulak-Andrzejczak
Ewelina Samulak-Andrzejczak
Wideo
od 16 lat
Praca policjanta jest odpowiedzialna, wymagająca, ale też bardzo ciekawa. O tym, jak wygląda służba w poszczególnych komórkach Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu opowiedzieli nam funkcjonariusze z powołania. Jeśli ktoś chciałby wstąpić do policji, to nie ma nad czym się zastanawiać. W Kaliszu czeka 20 wakatów.

Kaliscy policjanci opowiadają o swojej pracy

W Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu są 392 etaty policyjne i 20 wakatów. Wśród osób, które pełnią służbę w Kaliszu są mł. asp. Edyta Marciniak, dzielnicowa osiedla Asnyka, st. asp. Łukasz Cierniak – zastępca dyżurnego w Wydziale Sztabu Policji, sierż. sztab. Rafał Gajewski, funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego, asp. Bartosz Filipczak z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, Instruktor wyszkolenia strzeleckiego i jednocześnie funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego, asp. Łukasz Owczarek, funkcjonariusz grupy realizacyjnej. To funkcjonariusze z powołania, którzy opowiedzieli nam o swojej pracy.

ZOBACZ FILM:

od 16 lat

Wolne etaty w policji. Jak wstąpić do służby?

Kaliska komenda chętnie przyjmie do pracy 20 osób. Nabór do służby w policji prowadzony jest w systemie ciągłym.

- Każdy kandydat może przyjść do nas, złożyć odpowiednie dokumenty w Wydziale Ogólnym lub złożyć je bezpośrednio do Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu. Oczywiście trzeba przejść wszystkie etapy kwalifikacyjne. Na początku test wiedzy ogólnej, test sprawności fizycznej. Szczegóły opisane są na stronie internetowej Bip Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu. Następnie trzeba przejść test psychologiczny – multi select, który w Poznaniu lub w jednej z innych komedn na terenie województwa przeprowadza psycholog. Później przeprowadzana jest rozmowa kwalifikacyjna i badania lekarskie, które każdy kandydat również musi przejść – opowiada podkom. Anna Jaworska – Wojnicz, oficer prasowy KMP w Kaliszu.

Bez wątpienia ten zawód należy do jednych z trudniejszych i bardzo odpowiedzialnych.

- Myślę, że jest to praca ciekawa, odpowiednia dla osób, które lubią kontakt z ludźmi. Oczywiście Komenda to kilka komórek, w których można pełnić służbę. Jednak na początku zazwyczaj kandydaci zaczynają swoją służbę w Wydziale Prewencji i Profilaktyki Społecznej. Tam przez około 3 lata pełnią służbą, a następnie mogą przejść do jednej z komórek, np. Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego, Wydziału Kryminalnego lub zostać przewodnikami psów służbowych. Oczywiście do tego muszą być predyspozycje i musi na to wyrazić zgodę komendant, czyli przełożony wszystkich policjantów – tłumaczy podkom. Anna Jaworska – Wojnicz.

ZOBACZ TAKŻE:

"Sounds of the Pentagonal Garden". Wystawa Mikołaja Polińskiego w Galerii Tarasina w Kaliszu

"Sounds of the Pentagonal Garden". Wystawa Mikołaja Poliński...

Opatówek zrewitalizuje zabytkowy park. Umowa została podpisana

Zabytkowy park w Opatówku oraz centrum rynku miejskiego zost...

Zjazd klas mundurowych na terenie kampusu SWWS. ZDJĘCIA

Mezo nagrał teledysk w Specjalnej Szkole Podstawowej nr 19 w Kaliszu

Słynny raper nagrał teledysk w Specjalnej Szkole Podstawowej...


Obserwuj nas także na Google News

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto