Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budowa gazociągu wysokiego ciśnienia Kalisz-Sieradz. Czas na uwagi ZDJĘCIA, OBWIESZCZENIE

Paweł Gołąb
materiały prasowe inwestora
Budowa gazociągu wysokiego ciśnienia Kalisz-Sieradz. Kolejny krok w kierunku realizacji inwestycji. Wojewoda łódzki powiadomił o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę dla odcinka biegnącego na terenie gmin: Goszczanów, Błaszki i Warta, a także podkaliskich Ceków-Kolonia, Koźminek i Lisków. To szczególnie ważny etap dla właścicieli działek, gdzie planowany jest przebieg instalacji, bo mogą zgłaszać ewentualne wnioski i uwagi.
  • Do czasu wydania decyzji, strony postępowania mogą zapoznać się osobiście lub przez pełnomocnika ze zgromadzonym materiałem i dowodami, wypowiedzieć się co do ich zawartości, składać wnioski oraz uzyskać wyjaśnienia dotyczące rozpatrywanej sprawy.
  • Ewentualne wnioski i uwagi w sprawie ww. inwestycji należy przesłać na adres: Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi, Wydział Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa, ul. Piotrkowska 104, 90-926 Łódź, w formie elektronicznej za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej ePUAP: /lodzuw/skrytka lub po wcześniejszym umówieniu  telefonicznym: (tel. 42 664 14 74 lub 42 664 12 20).

Jaki cel inwestycji?

Jak informowaliśmy, wcześniej w sprawie wydane zostały decyzje lokalizacyjne, co dało zielone światło do realizacji inwestycji. Ta ma być sfinalizowana w ciągu kilku najbliższych lat – do 2026 roku. Realizacją inwestycji zajmie się Polska Spółka Gazownictwa

Realizacja inwestycji – jak wylicza Łódzki Urząd Wojewódzki - przyczyni się do m.in.: zapewnienia bezpieczeństwa i wzrostu dostaw gazu zarówno dla firm, jak i dla odbiorców indywidualnych w województwie łódzkim i wielkopolskim; przyłączenia do sieci gazowej niezgazyfikowanych gmin oraz dywersyfikowania kierunków dystrybuowania paliwa gazowego w woj. łódzkim, w tym w kierunku niegazyfikowanych terenów między Kaliszem – Sieradzem – Piotrkowem Trybunalskim. Inwestycja zapewnić ma także ciągłość dostaw gazu do istniejących odbiorców, elastyczność pracy systemu przesyłowego w sytuacjach nieciągłości dostaw gazu lub w sytuacji całkowitego braku dostaw z kierunku wschodniego i jeszcze skuteczniejszą walkę z tzw. niską emisją, wpisując się w program rządowy „Czyste powietrze”. - Inwestycja jest także zgodna z Polityką Energetyczną Państwa, która zakłada zwiększenie zapotrzebowania na gaz ziemny rynków lokalnych oraz wykorzystania tego medium przez przemysł – dodaje ŁUW.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto