Calisia Kalisz odniosła drugie zwycięstwo w sezonie

Radosław Patroniak,AND
Calisia Kalisz wygrała drugi raz w sezonie
Calisia Kalisz wygrała drugi raz w sezonie Mariusz Kurzajczyk
Drugoligowa Calisia Kalisz odniosła drugie zwycięstwo w sezonie, pokonując na wyjeździe wyżej notowanego Gryfa Wejherowo. Trzy punkty kaliszanom zapewnił 19-letni Japończyk Daiji Kimura.

Pierwsza połowa była znacznie lepsza w wykonaniu gospodarzy, którzy objęli prowadzenie po strzale Marcina Dettlaffa. W drugiej odsłonie spotkania początkowo optyczną przewagę mieli miejscowi, ale w miarę upływu czasu do głosu zaczęli dochodzić goście. Najpierw na listę strzelców wpisał się Mateusz Gawlik, a na cztery minuty przed końcem Gryfa pogrążył młody Japończyk, który do Kalisza przywędrował z Cracovii. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa, ponieważ w doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną zobaczył Mateusz Gawlik i Calisia Kalisz kończyła w dziesiątkę.

W Wejherowie Calisia Kalisz odniosła drugie zwycięstwo w sezonie. Paradoksalnie dobry występ zespołu był prawdopodobnie ostatnim pod wodzą trenera Piotra Zajączkowskiego. W przyszłym tygodniu ma być znany już jego następca.

Gryf Wejherowo - Calisia Kalisz 1:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Marcin Dettlaff (38), 1:1 Mateusz Gawlik (67), 1:2 Daiji Kimura (86).

Calisia Kalisz zagrała w składzie: Kołba - Wieczorek, Gawlik, Fechner, Paczkowski (20. Wandzel) - Kuciński (86. Jasiński), Cieślak, Książek, Kotwica, Sierzputowski (53. Stojczew) - Bujalski (56. Kimura).

W najbliższa sobotę, 5 października Calisia Kalisz podejmować będzie Ruch Zdzieszowice. Początek spotkania o godz. 17.00.