Calisia Kalisz pokonała Raków Częstochowa 2:1, ale o utrzymanie w II lidze nadal będzie ciężko

EMKA
Jednego z goli zdobył Stayko Stoychev.
Jednego z goli zdobył Stayko Stoychev. Andrzej Kurzyński ©
W środę Calisia pokonała 2:1 Raków i przedłużyła nadzieje na utrzymanie w II lidze. Poprzednio podopieczni Grzegorza Dziubka wygrali 31 marca

Kaliszanie nie zagrali szczególnie ładnie, ale wreszcie skutecznie, bo z niewielu okazji bramkowych wykorzystali dwie. Goście byli więcej przy piłce, ale z ich przewagi niewiele wynikało. Na szczęście.

Gospodarze zaczęli mecz w ofensywnym zestawieniu, choć bez Samuelsona Odunki, który w poprzednich meczach był skutecznie pilnowany przez rywali. W 11 minucie gola zdobył krytykowany wcześniej za grę w defensywie Marcin Wandzel, który zakończył akcję napastników Kamila Jackiewicza i Patryka Klofika. Kilka minut później na 2:0 próbował poprawić z rzutu wolnego Stayko Stoychev. Golkiper Rakowa wypuścił piłkę, ale nikt z prezentu nie skorzystał. Rywale mogli wyrównać jeszcze przed przerwą, ale piłka odbita po strzale Jacka Rokosy przez Łukasza Wiącka trafiła w słupek. Wcześniej w boczną siatkę strzelił Kamil Witczyk.

Siedem minut po przerwie z wolnego dośrodkował Maciej Gajos, a celnie główkował Łukasz Kowalczyk i był remis. Piłkarze Rakowa zwietrzyli szansę na komplet punktów, mocniej przycisnęli, ale gola w 70 minucie zdobyła Calisia. Błąd obrony gości wykorzystał Odunka, który zagrał na piąty metr do Błażeja Ciesielskiego a ten wyłożył piłkę Stoychevowi.

Calisia grała w składzie: Primel - Wandzel, Safaryan, Wiącek, Sowiński - Kotwica, Roszak (55 Nedyalkov), Ciesielski, Stoychev - Klofik (63 Kowalczuk), Jackiewicz (46 Odunka).