Calisia Kalisz wyrwała punkt Polonii Bytom

MAC, AND
Calisia Kalisz - Polonia Bytom 2:2
Calisia Kalisz - Polonia Bytom 2:2 Andrzej Kurzyński (c)
W meczu inaugurującym 15. kolejkę II ligi grupy zachodniej Calisia Kalisz zremisowała na własnym stadionie z Polonią Bytom 2:2. Ugrany punkt niewiele zmienia sytuację kaliskiego zespołu, który nadal zamyka tabelę.

Po dramatycznym meczu Calisia Kalisz zremisowała przed własną widownią z Polonią Bytom 2:2, ratując remis już w doliczonym czasie gry.

Calisia Kalisz w 33. minucie objęła prowadzenie. Arkadiusz Kuciński z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki po tym, jak golkiper Polonii niepewnie interweniował po strzale Szymona Sobczaka. Bytomianie wyrównali w 57. minucie. Kamil Białkowski lewą stroną uciekł obrońcom gospodarzy, potem dośrodkował, a Bartłomiej Setlak nie dał szans Marcinowi Ludwikowskiemu.

Sześć minut później znowu wzrosły szanse Calisii, bowiem po drugiej żółtej, a co za tym idzie czerwonej kartce, murawę musiał opuścić Paweł Odrzywolski. Calisia Kalisz podobnie jak w meczu w Polkowicach pokazała, że gra w przewadze nie jest jej atutem. Po pięciu minutach to przyjezdni wyszli na prowadzenie. Kamil Walesa, który po godzinie gry zmienił Jeana Paulistę i już pierwszą swoją akcją poważnie zagroził bramce gospodarzy, tym razem został sfaulowany w polu karnym przez Jana Zająca, zaś jedenastkę na drugiego gola dla Polonii zamienił Jacek Broniewicz.

Mimo, że Calisia Kalisz grała z przewagą zawodnika, wszystko wskazywało na to, że poloniści wywiozą z Kalisza komplet punktów. Dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu gry Piotr Wieczorek przerwał faulem świetną akcję Białkowskiego za co otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Kiedy siły na murawie wyrównały się, kaliszanie zdołali doprowadzić do remisu. W pierwszej z czterech doliczonych przez arbitra minut, w zamieszaniu pod bramką Polonii najprzytomniej zachował się Piotr Józefiak, strzałem z woleja kierując piłkę do bramki. Ostatecznie Calisia Kalisz wyrwała punkt Polonii Bytom.

- Ten mecz odbieram w kategorii meczu przegranego z wielu stron i wielu aspektów, których powielać nie możemy - ocenił Artur Skowronek, trener Polonii. - O pierwszej połowie nie chciałbym nawet wspominać.

Mieszane uczucia po spotkaniu miał Mirosław Dymek, szkoleniowiec Calisii.

- Nie wiem, czy mam się cieszyć, czy mam się smucić. Prowadzimy, gramy w przewadze i tracimy bramki, a wcześniej mieliśmy jeszcze swoje sytuacje. Pocieszająca rzecz jest taka, że uśmiechnęło się do nas szczęście i doprowadziliśmy do remisu. Nie wiedziałbym co powiedzieć chłopakom w szatki, gdybyśmy przegrali - powiedział Mirosław Dymek, pod wodzą którego Calisia Kalisz jak na razie nie odniosła jeszcze zwycięstwa..

Calisia Kalisz - Polonia Bytom 2:2 (1:0)

Calisia Kalisz: Ludwikowski - Wieczorek, Fechner, Józefiak, Zając (72. Kimura) - Książek (82. Stojczew), Kotwica - Kuciński (66. Ciesielski), Bujalski (85. Jasiński), Sobczak - Wandzel.

Polonia Bytom: Sypniewski - Trznadel (42. Banaś), Broniewicz, Odrzywolski, Radkiewicz, Laskowski, Zalewski, Setlak, Jean Paulista (59. Walesa), Michalik (43. Białkowski), Jarka.