Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Calisia zgasiła Płomyk

Daniel Kawczyński
Calisia Kalisz zmierza ku końcowymi przygotowań do rundy wiosennej trzeciej ligi. W jednym z ostatnich sparingów podopieczni Grzegorza Dziubka po dość dobrym spotkaniu ograli na stadionie przy ulicy Łódzkiej czwartoligowy Płomyk Koźminiec 2:1.

Gospodarze od samego początku wykazywali większą inicjatywę, a w 20.minucie wyszli na prowadzenie po fantastycznej bramce z przewrotki auautorstwa Błażeja Ciesielskiego. Płomyk znacznie ustępował, lecz na minutę przed końcem pierwszej części zdobył wyrównującego gola. Na listę strzelców bardzo efektownie wpisał się Paweł Kryś, który wspaniałym uderzeniem pod poprzeczkę z 16 metrów zmusił Marcina Ludwikowskiego do kapitulacji.

Po wznowieniu gry Calisia przycisnęła i nie czekała długo na efekt. W 52.minucie dośrodkowanie ze stałego fragmentu Macieja Sowińskiego wykorzystał Łukasz Wiącek ponownie wyprowadzając Calisię na korzystny rezultat. W kolejnych fragmentach kaliszanie nadal przeważali. Szczególnie dużą aktywnością imponowali Grzegorz Dziubek i Maciej Stawiński. Więcej goli już jednak nie padło.

-To był bardzo pożyteczny sparing. Mieliśmy okazję zobaczyć w jakiej formie przed rozgrywkami ligowymi znajdują się poszczególni piłkarze. Zabrakło trochę skuteczności, ale ogólnie jestem zadowolony – oznajmił trener Dziubek.

W ostatnim meczu przygotowawczym jego podopieczni podejmą przed własną publicznością grający w A-klasie, KS Kamień.