Drugie miejsce i awans juniorów

Daniel Kawczyński
Bardzo udany ćwierćfinałowy turniej Mistrzostw Polski Juniorów mają za sobą juniorzy Colmana Kalisz. Podopieczni Mariana Nowaka zajęli drugie miejsce i awansowali do dalszych gier, mimo iż nie byli postrzegani w gronie faworytów.

Gospodarze jednego z ośmiu turniejów ćwierćfinałowych mogli nawet awansować z pierwszego miejsca i ponownie gościć rywali przy okazji półfinałów. Niestety w decydujących pojedynku przegrali z legitymującą się takim samym bilansem – Gwardią Wrocław 1:3. Pierwszy set co prawda należał do nich, ale w kolejnych uwidoczniła się masa niedoskonałości w grze. Rywale dołożyli jeszcze atomową zagrywkę co poprowadziło ich do zwycięstwa.

Kaliszanie niespodziankę sprawili już w pierwszym spotkaniu z faworyzowanym MOS Wola Warszawa, wygrywając w tie-breaku 3:2. W następnych starciu rozgromili w trzech setach Stoczniowiec Gdańsk.

Ich postawa nie pozostała niezauważona przy rozdawaniu indywidualnych wyróżnień. I tak najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano rozgrywającego Mateusza Skadłubowicza, a tytuł najlepszego atakującego trafił w ręce Pawła Sęka.

-Naprawdę jestem bardzo zadowolony z tego startu startu. Zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze przy tak utytułowanych przeciwnikach i myślę, że zasłużenie awansowaliśmy do półfinału – mówi trener – Marian Nowak.

KS Colman Kalisz : Dominik Bruś (l), Tomasz Kuźma, Adrian Arnold, Patryk Raszewski, Marcin Ozdowski, Adam Celer, Bartosz Łazarowicz, Marcin Sobusiak, Krystian Kaczmarek, Szymon Małolepszy, Maciej Pawlak, Paweł Sęk, Mateusz Skadłubowicz

22.02 (piątek)
KS Colman Kalisz - UMKS MOS Wola Warszawa 3:2 (27:25, 25:18, 16:25, 17:25, 15:12)
GKS Stoczniowiec Gdańsk - KS Gwardia Wrocław 1:3 (20:25, 16:25, 25:22, 19:25)

23.02 (sobota)
UMKS MOS Wola Warszawa - KS Gwardia Wrocław 1:3 (25:11, 16:25, 22:25, 17:25)
KS Colman Kalisz - GKS Stoczniowiec Gdańsk 3:0 (25:22, 25:12, 25:20)

24.02 (niedziela)
GKS Stoczniowiec Gdańsk - UMKS MOS Wola Warszawa 1:3 (14:25, 26:24, 11:25, 16:25)
KS Gwardia Wrocław - KS Colman Kalisz 3:1 (14:25, 25:18, 25:14, 25:23)