Główny Rynek w Kaliszu. Miasto unieważniło przetarg na remont starówki

Andrzej Kurzyński
Andrzej Kurzyński
Udostępnij:
Przebudowa Głównego Rynku i ulicy Kanonickiej w Kaliszu jest jedną z najważniejszych inwestycji zaplanowanych na 2022 rok. Niestety, pierwszy przetarg na wyłonienie wykonawcy musiał zostać unieważniony...

W 2019 roku Miasto ogłosiło i rozstrzygnęło organizowany razem ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich konkurs – o numerze 988 – na stworzenie koncepcji zagospodarowania Głównego Rynku, Nowego Rynku i łączącej je ulicy Kanonickiej. Najwyżej oceniono propozycję pracowni wrocławskiego architekta, Romana Rutkowskiego, któremu powierzono stworzenie projektu budowlanego, opartego o zwycięską koncepcję. Prace w tym zakresie trwały niemal przez cały 2020 rok.

W pierwszym etapie robót budowlanych przebudowie poddany zostanie Główny Rynek oraz ulica Kanonicka. W połowie listopada Miasto Kalisz ogłosiło już przetarg na tę część rewitalizacji starówki. Niestety, w przedostatni dzień 2021 roku prezydent miasta musiał unieważnić przetarg. Okazało się, że ceny złożonych ofert znacznie przekraczają kwotę, jaką samorząd Kalisza zamierza przeznaczyć na inwestycję, czyli 14 milionów złotych, a jednocześnie nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.

CZYTAJ TAKŻE:

A jak wynika z informacji z otwarcia ofert, na przetarg odpowiedziały czerty firmy. Najniższą cenę złożyła firma ze Świdnicy, która była gotowa wykonać zadania za blisko 19 milionów złotych.

Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu zapowiadana jest od wielu lat. Planowane prace mają obejmować przebudowę i uzupełnienie biegnących pod ziemią instalacji, wymianę nawierzchni placu z wykonaniem w niej pamiątkowych monet i tablic informacyjnych, przebudowę oświetlenia ulicznego i iluminacji ratusza. Powstanie też instalacja nawadniająca zieleń, ustawiona zostanie mała architektura, pawilony kwiatowe i gastronomiczne oraz nasadzona zostanie nowa zieleń, zarówno wysoka i niska.

Ulica Kanonicka także zyska nową nawierzchnię i wymienione oświetlenie uliczne. Przebudowane i uzupełnione zostaną instalacje. Ustawiona będzie mała architektura i nasadzona zieleń.

ZOBACZ TAKŻE:

Stowarzyszenie Morsy Kalisz i świąteczna kąpiel

Stowarzyszenie Morsy Kalisz i świąteczna kąpiel w lodowatej ...


Obserwuj nas także na Google News

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie