Hubert Sobol podpisał kontrakt z KKS-em Kalisz

KKS Kalisz
23-letnik napastnik Hubert Sobol podpisał umowę z KKS-em Kalisz. To roczny kontrakt z opcją przedłużenia go na kolejny sezon.

Hubert Sobol (rocznik 2000) jest wychowankiem Dobromiejskiego Klubu Sportowego Dobre Miasto. Z drużyny juniorów warmińskiego klubu trafił najpierw do zespołów juniorów, a potem rezerw Lecha Poznań. Jesienią w sezonie 2018/2019 w Lechu II zagrał 11 meczów i zdobył 10 bramek. Zaliczył jednominutowy debiut w pierwszej drużynie Lecha (Wisła Kraków - Lech Poznań 0:1). Na wiosnę 2019 trafił do Warty, ale w I lidze rozegrał tylko 14 minut w spotkaniu z Rakowem Częstochowa (0:3).

Jesienią 2019 zagrał sześć meczów w I lidze w Odrze Opole, a na wiosnę wrócił do Lecha II i w 10 spotkaniach strzelił trzy bramki. Jesienią 2020 w Lechu zagrał 15 meczów w II lidze (8 goli) i trzy spotkania w ekstraklasie (w sumie 82 minuty). Jesienią 2021 trafił do Wisły Kraków 8 razy wchodząc na boisko z ławki rezerwowych. Na wiosnę w barwach pierwszoligowego Stomilu Olsztyn zagrał 14 meczów (567 minut), zdobywając jedną bramkę (na 1:0 z GKS-em Tychy).

Poprzedni sezon zaczął od kilku minut w meczu Wisła Kraków - Arka Gdynia, po czym zmienił barwy i cały sezon spędził w Górniku Łączna. Tam w I lidze wystąpił 15 razy (336 minut) i strzelił dwie bramki. Zgrał też w trzech spotkaniach Pucharu Polski, zdobywając zwycięskiego gola w potyczce z Koroną Kielce (1:0).

Hubert Sobol rozegrał też ponad 20 meczów w reprezentacjach Polski U16, U17, U18 i U19. W U17 i U19 wystąpił w sumie w 9 meczach eliminacyjnych do mistrzostw Europy. W KKS-ie Kalisz ma występować na pozycji nr 9, a więc środkowego napastnika. Taką rolę w poprzednim sezonie pełnił Piotr Giel.

Tragiczny wypadek w Godzieszach Wielkich. Zderzył się czołow...

Pielgrzymi z Kalisza wezmą udział w Światowych Dniach Młodzi...