Izabela Kamińska z Tornado Kalisz akademicką mistrzynią Polski w karate

Izabela Kamińska na najwyższym stopniu podium
Izabela Kamińska na najwyższym stopniu podium Tornado Kalisz
Izabela Kamińska z Tornado Kalisz zdobyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w karate w konkurencji kumite +68 kg. Zawody odbyły się w Opolu

Izabela Kamińska stoczyła w Opolu zacięte pojedynki, w których nie brakowało dramatycznych momentów - wygrana przez wskazanie, zwycięstwo wyrwane na 2 sekundy przed końcem walki, dyskwalifikacja przeciwniczki. Kaliszanka bardzo dobrze wykorzystywała swój atut, czyli wysokie kopnięcia. Iza jest studentką I roku Politechniki Wrocławskiej na kierunku optyka.

- Iza potwierdziła rosnącą formę sportową. Wcześniej, po dobrym występie na mistrzostwach Polski seniorów, choć bez medalu, wywalczyła brązowe medale na międzynarodowych turniejach Rady Regentów w Zawadzkiem i Harasuto Cup w Łodzi - podkreśla Wiesław Grochowina z Tornado Kalisz.

W tych samych zawodach jej starsza siostra Agnieszka zajęła 4-5 miejsce w kumite 61 kg. Kaliszanka stoczyła cztery walki, przegrywając pierwszą przez wskazanie z późniejszą triumfatorką imprezy. Potem wygrała dwa repasaże 2:1 i 5:0, by ulec w walce o brąz wielokrotnej mistrzyni Polski Natalii Szponder 0:2. Agnieszka jest jest studentką III roku prawa na Uniwersytecie Opolskim.