Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Już wkrótce Pielgrzymka Sołtysów do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu

Ewelina Samulak-Andrzejczak
Ewelina Samulak-Andrzejczak
Wielkopolscy Sołtysi po raz kolejny spotkają się w Kaliszu. W sobotę 16 marca odbędzie się VIII Pielgrzymka Sołtysów do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.

Pielgrzymka Sołtysów do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu

Tradycyjnie pielgrzymkę rozpocznie uroczysta Msza Święta w Sanktuarium Świętego Józefa, w Kaliszu (Plac Świętego Józefa) w intencji sołtysów z wielkopolski i Diecezji Kaliskiej. Później nastąpi zawierzenie sołtysów przed cudownym obrazem św. Józefa. Po mszy uczestnicy złożą kwiaty przed pomnikiem św. Jana Pawła II.
Druga część uroczystości odbędzie się tradycyjnie w hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej w Stawiszynie, podczas której ogłoszone zostaną wyniki etapu wojewódzkiego trzeciej edycji konkursu „Fundusz Sołecki – najlepsza inicjatywa” organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.

- Święto Sołtysów, które odbywa się już po raz ósmy w Kaliszu trwale wpisało się w kalendarz wydarzeń, w których przedstawiciele lokalnych społeczności mogą wspólnie się spotkać i podsumować swoją prace na rzecz mieszkańców. W naszym Województwie tą zaszczytną, obdarzoną społecznym zaufaniem funkcję sprawuje ponad 4 tys. osób, dlatego w tym wyjątkowym Dniu Sołtysa nalezą im się szczególne podziękowania. W sobotę 16 marca w Sanktuarium Świętego Józefa, w Kaliszu a następnie w Stawiszynie razem zbiorą się samorządowcy z wielu gmin i miejscowości by razem podziękować za ich zaangażowanie i czas włożony w troskę o mieszkańców i sprawy swoich „małych ojczyzn” – mówi Wicemarszałek województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski

Tak było podczas Pielgrzymki Sołtysów w 2023 roku:

Pielgrzymka sołtysów do sanktuarium świętego Józefa w Kaliszu i obchody Wielkopolskiego Dnia Sołtysa

Pielgrzymka sołtysów do sanktuarium świętego Józefa w Kalisz...

11 marca obchodzimy Dzień Sołtysa

11 marca obchodzony jest w naszym kraju Dzień Sołtysa święta, które zwraca uwagę społeczeństwa na rolę sołtysów jaką odgrywają w życiu społeczności wiejskich. Symboliczne święto jest okazją do podziękowania im za troskę o sprawy społeczności lokalnych, z których się wywodzą. Dzień Sołtysa pokazuje, że sołtysi są nieodłącznym elementem życia społeczności wiejskich, znają potrzeby i możliwości, rozwiązują codzienne sprawy oraz reprezentują sołectwo na zewnątrz.

ZOBACZ TAKŻE:

Protest rolników w Marchwaczu. Sznur traktorów przejechał DK...

Protest rolników w Skarszewie. Do gospodarzy dołączyli myśli...

Plebiscyt Kaliszanka Roku 2023. Znamy kandydatki do tytułu. ZDJĘCIA

Droga krzyżowa w Kaliszu

Droga krzyżowa przeszła ulicami Kalisza. ZDJĘCIA


Obserwuj nas także na Google News

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto