Kaliscy miotacze na podium mitingu Rawagcup w Bojanowie [FOTO]

AND
Miotacze UKS 12 Kaliszu bardzo dobrze spisali się podczas mitingu Rawagcup w Bojanowie Marcin Małecki
Kaliscy miotacze z UKS 12, podopieczni trenera Marcina Małeckiego stawali na podium mitingu Rawagcup w Bojanowie. Najlepiej wypadli Łukasz Jędrusiak i Anna Małecka.

Podczas mitingu w Bojanowie najlepiej spisali się najstarsi zawodnicy UKS 12 Kalisz. Wracający po operacji kolana Łukasz Jędrusiak w swojej konkurencji rzutu dyskiem zajął drugie miejsce uzyskując świetny wynik 48,90 m. Do życiówki zabrakło mu zaledwie 67 cm . Wygrał halowy mistrz Europy seniorów Konrad Bukowiecki. W klasyfikacji końcowej Łukasz zajął 3 miejsce.

Na podium konkurencji rzutu dyskiem stanęła również Anna Małecka, która rzuciła 1-kilogramowym dyskiem na odległość 43.00 m i zajęła trzecie miejsce w konkurencji seniorów oraz w klasyfikacji końcowej rzutu dyskiem.

Dwa rekordy życiowe ustanowiła Anna Smolarek w pchnięciu kulą 3 kg U18 uzyskała 9,57 m oraz w rzucie dyskiem 1 kg U18 uzyskała 24,40 m. W swojej koronnej konkurencji pchnięcia kulą 5 kg U18 wygrał Piotr Goździewicz pchając w pierwszej kolejce 16,27 m. Niestety pozostałe pięć pchnięć Piotr miał spalone. Dodatkowo zawodnik UKS 12 Kaliszu wystartował w rzucie dyskiem, gdzie uzyskał 38,80 m, co jest jego rekordem życiowym.

Patryk Sipka zajął trzecie miejsce w konkurencji pchnięcia kulą 5 kg U18 uzyskując rekord życiowy 14,39 m oraz w rzucie dyskiem 38,08 m zajmując piąte miejsce.

- Bardzo cieszą dobre wyniki zawodników, zwłaszcza w tak silnie obsadzonym mitingu rzutowym. Nasi zawodnicy rywalizowali z czołówką polskich miotaczy. Następny start w sobotę we Wrocławiu - mówi trener Marcin Małecki.