Kaliscy strażacy najlepsi w Wielkopolsce [ZDJĘCIA]

Kaliscy strażacy wygrali Mistrzostwa Wielkopolski w Sporcie Pożarniczym
Kaliscy strażacy wygrali Mistrzostwa Wielkopolski w Sporcie Pożarniczym KM PSP Kalisz
Kaliscy strażacy są najlepsi w Wielkopolsce. Reprezentacja Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej zwyciężyła Mistrzostwa Wielkopolski w Sporcie Pożarniczym.

XXVI Mistrzostwa Wielkopolski w Sporcie Pożarniczym odbyły się 2 i 3 czerwca w Poznaniu. Do rywalizacji przystąpiło 53 zawodników z 6 najlepszych drużyn województwa wielkopolskiego: KM PSP w Kaliszu, KM PSP w Lesznie, KM PSP w Poznaniu, KP PSP w Ostrowie Wlkp., KP PSP w Pile, KP PSP w Pleszewie oraz reprezentacja Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu.

Kaliscy strażacy już w pierwszym dniu zawodów, kiedy to zostały rozegrane takie konkurencje jak sztafeta pożarnicza 4x100 m oraz ćwiczenie bojowe, udowodnili, że nie mają sobie równych. Reprezentacja kaliskiej komendy zwyciężyła w obu konkurencjach.

W drugim dniu Mistrzostw przeprowadzone zostały konkurencje: wspinanie przy użyciu drabiny hakowej oraz pożarniczy tor przeszkód 100 m. Po zaciętej rywalizacji reprezentacja kaliskiej komendy ponownie stanęła dwa razy na podium ustępując jedynie drużynie KM PSP w Poznaniu.

Po podsumowaniu wszystkich startów kaliscy strażacy okazali się bezkonkurencyjni i zwyciężyli Mistrzostwa Wielkopolski w Sporcie Pożarniczym.

W klasyfikacji indywidualnej mistrzostw wyróżnili się: st. asp. Szymona Woźniaka, który zajął drugie miejsce ww wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej oraz w dwuboju pożarniczym oraz mł. asp. Andrzej Bartoszewski, który uzyskał trzeci czas w konkurencji pożarniczy tor przeszkód 100 m.

Szczególnie wysoki poziom sportowy prezentowały komendy z Południowej Wielkopolski: KP PSP w Pleszewie oraz KP PSP w Ostrowie Wielkopolskim zajmując kolejno 2 i 4 miejsce w klasyfikacji generalnej.

W skład reprezentacji KM PSP w Kaliszu wchodzili funkcjonariusze: kierownik zespołu : mł. bryg. R. Kurcbach oraz zawodnicy: st. asp. Szymon Woźniak, st. asp. Kamil Filipczak, asp. Daniel Przegenda, asp. Łukasz Gołębiowski, mł. asp. Andrzej Bartoszewski, st. ogn. Michał Michalski, sekc. Paweł Wieczorek, st. str. Tomasz Jasiński, st. str. Daniel Więckowski, st. str. Paweł Zmyślony, st. str. Remigiusz Molka.