Kaliska osada zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski w sprincie wioślarskim!

Złoty medal czwórki KTW Kalisz w mistrzostwach Polski
Złoty medal czwórki KTW Kalisz w mistrzostwach Polski FB: Zdjęcia wioślarskie 1976-dziś
W miniony weekend na Wiśle w Płocku odbył się przedostatni w tym roku krajowy czempionat w wioślarstwie. W Mistrzostwach Polski w sprincie wioślarskim kapitalnie spisała się osada Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego, która zdobyła złoty medal!

Mistrzostwa Polski w sprincie wioślarskim rozegrane zostały w miniony weekend. Dla kaliszan była to zupełnie nowa przygoda sportowa, bo dystans był cztery razy krótszy niż zwyczajowe 2000 m, a rywalizacja toczyła się na rzece, pod prąd i bez torów. W eliminacjach w sobotę, 16 września 2023 roku znakomicie spisała się czwórka bez sternika KTW Kalisz, która wygrała i awansowała do niedzielnego finału. Dwójka zajęła drugie miejsce, ale triumfowała w repasażach.

W niedzielę, 17 września 2023 roku odbyły się finały. Czwórka bez sternika w składzie: Mateusz Bielak, Bartosz Kliber, Adam Przybył, Konrad Senderacki popłynęła fantastycznie, jako pierwsza minęła linię mety, zapewniając sobie złoty medal i tytuł mistrzów Polski. Cała czwórka to podopieczni trenera Mateusza Trzmiela.

Warto zauważyć, że mistrzostwa rozgrywane były w open, a więc rywale kaliszan niejednokrotnie byli o kilka lat starsi. Tymczasem Bielak i Kliber to jeszcze juniorzy, dwukrotni srebrni medaliści tegorocznych mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej, a średnia wieku osady KTW to niespełna 19 lat! Na koniec rywalizacji dwójka bez sternika - Adam Przybył i Konrad Senderacki zajęła w finale czwarte miejsce.