Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kalisz: IPN podpisał porozumienie z Centralnym Ośrodkiem Szkolenia Służby Więziennej

AND
Marek Drużka, dyrektor Oddziału IPN w Łodzi oraz Danuta B. Kalaman, komendant COSSW w Kaliszu po podpisaniu porozumienia o współpracy obu placówek.
Marek Drużka, dyrektor Oddziału IPN w Łodzi oraz Danuta B. Kalaman, komendant COSSW w Kaliszu po podpisaniu porozumienia o współpracy obu placówek. Andrzej Kurzyński ©
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi podpisał w poniedziałek porozumienie z Centralnym Ośrodkiem Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu, na mocy którego więziennicy będą brali udział w wykładach, prelekcjach oraz wystawach poświęconych najnowszej historii Polski.

Tekst porozumienia sygnował Marek Drużka, dyrektor Oddziału IPN w Łodzi oraz Danuta B. Kalaman, komendant COSSW w Kaliszu. Istotą współpracy będzie organizacja zajęć kulturalno-oświatowych mających na celu wzbogacenie treści szkolenia funkcjonariuszy Służby Więziennej. Zajęcia realizowane będą przy udziale m.in. pracowników Instytutu Pamięci Narodowej w ramach podejmowanej przez Instytut działalności edukacyjnej. Oprócz zajęć mających formę wykładów, prelekcji, prezentacji wystaw czy materiałów audiowizualnych, funkcjonariusze będą mieli również możliwość wzięcia udziału w akcjach edukacyjnych i konkursach proponowanych przez Oddział IPN. Będą również otrzymywać materiały edukacyjne.

- O nawiązanie takie współpracy staraliśmy się od dawna. Prowadzimy już zajęcia z najnowszej historii Polski w zakładach karnych regionu, między innymi w Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim – mówi Marek Drużka, dyrektor Oddziału IPN w Łodzi. – Staramy się przedstawiać najnowsze badania dotyczące najnowszej historii Polski oraz zapraszać na wykłady uznanych wykładowców. Dotychczas naszą działalność kierowaliśmy głównie do osadzonych, stwierdziliśmy, że warto byłoby także zainteresować tymi wykładami pracowników służby więziennej.

- Korzystając z ogromnego dorobku i wiedzy członków reprezentujących łódzki oddział IPN przybliżymy naszym słuchaczom współczesną historię – dodaje płk Danuta Kalaman, komendant COSSW w Kaliszu.

Tuż po podpisaniu porozumienia szkoleni funkcjonariusze wzięli udział w pierwszej prelekcji, którą wygłosił prof. dr hab. Albin Głowacki z Katedry Historii Polski i Świata po 1945 r. Instytutu Historii UŁ, członek Polsko-Rosyjskiej Grupy ds. Trudnych. Tematem wystąpienia był jeniecki szlak polskich żołnierzy na Wschodzie po 17 września 1939 r.

Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Kalisz.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto