Kaliszanie i turyści autobusem podróżowali co sobotę. Trasa przejazdu trwała dwie godziny i przebiegała przez Pl. Wojciecha Bogusławskiego - Częstochowska - Zawodzie - Nowy Świat - Rogatka - Śródmiejska - Główny Rynek - Kanonicka - Parczewskiego - Pl. Jana Pawła II - Pl. św. Józefa - Kolegialna - Sukiennicza - Aleja Wolności - Pl. Wojciecha Bogusławskiego. Każdy kurs odbywał się pod kierunkiem przewodnika PTTK.
- Zrealizowano łącznie 48 kursów - po trzy w każdą z sobót – informuje Piotr Sobolewski z kaliskiego PTTK. - Były przejazdy, w których brakowało miejsc siedzących, ale zdarzył się i taki, w którym wziął udział jeden turysta.
Na pamiątkę pasażerowie otrzymywali stylizowany na lata 70. bilet – kasowany kopiową kredką oraz pamiątkową kartę.
Akcja przebiegała pod hasłem "Powrót legendy" i była dotowana przez Miasto Kalisz oraz Kaliskie Linie Autobusowe, do których należy zabytkowy bus.
Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!
Kalisz.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?