Kaliszanin Marek Frontczak przebiegł 150. maraton

150. maraton Marka Frontczaka
150. maraton Marka Frontczaka Mariusz Kurzajczyk
65-letni kaliszanin Marek Frontczak pokonał dziś po raz 150 dystans maratonu. Bieg odbył się w kaliskim parku, a jubilatowi towarzyszyli koledzy i koleżanki z biegowych tras.

Pokonanie maratonu nr 150 zajęło biegaczowi Supermaratonu Kalisz niemal 5 godzin. Zazwyczaj 42 kilometry i 195 m pokonuje o znacznie szybciej, ale jubileuszowa impreza rządzi się swoimi prawami. Tym razem dla niego nie liczył się wynik, lecz wspólna zabawa.

Razem z Markiem Frontczakiem w parku biegało ponad 30 osób, ale tylko osiem zdecydowało się rywalizować i pokonać pełen dystans maratonu. Najszybciej uczynił to Bartosz Pietrzyński z Supermaratonu Kalisz, drugie miejsce zajął Maciej Kubiak z Ice Mat Team Ostrów Wielkopolski, a trzeci był Tomasz Pawłowski z Team Pleszew. Najlepszych sześciu maratończyków odebrało puchary, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal.

Po biegu Marek Frontczak podejmował swoich gości w budynku OSRiR na Stadionie Miejskim. Była grochówka, kiełbaski i kaszanka oraz placek drożdżowy i prezenty z okazji 150. maratonu.