Kalisznaka Marta Walczykiewicz w olimpijskim finale! W sobotę powalczy o medal

AND
Marta Walczykiewicz
Kaliszanka Marta Walczykiewicz w sobotę walczyć będzie o olimpijski medal w sprincie kajakarek. Zawodniczka KTW Kalisz wystartuje około godziny 11.14.

Miejsce w finałowej stawce Marta wywalczyła podczas piątkowych półfinałów. W swoim biegu zajęła drugie miejsce. Ostatecznie do finału weszła z czwartym czasem. Dystans 200 metrów pokonała w 40,905 s. Kaliszanka to aktualna wicemistrzyni świata. Jeszcze przed igrzyskami wymienia była w gronie faworytek do olimpijskiego medalu.

Kaliszanie, którzy chcieliby wspólnie emocjonować się występem kajakarki mogą odwiedzić strefę kibica przygotowaną w restauracji Kaliszfornia przy Głównym Rynku. Jej współorganizatorami są: Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie, Multimedia Polska i Miasto Kalisz.