Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Karolina Pawliczak wystartuje z listy Koalicji Obywatelskiej. "Ruszamy teraz do ciężkiej, kampanijnej roboty"

Bartłomiej Hypki
Bartłomiej Hypki
Karolina Pawliczak wystartuje z listy Koalicji Obywatelskiej. "Ruszamy teraz do ciężkiej, kampanijnej roboty"
Karolina Pawliczak wystartuje z listy Koalicji Obywatelskiej. "Ruszamy teraz do ciężkiej, kampanijnej roboty" Bartłomiej Hypki
Karolina Pawliczak zajmie drugie miejsce na liście wyborczej Koalicji Obywatelskiej w okręgu kalisko-leszczyńskim do parlamentu. W środę, 16 sierpnia, lider ugrupowania Donald Tusk zaprezentował osoby, które zasiliły szeregi koalicji. Kto jeszcze znalazł się na liście w naszym okręgu?

Na listach KO znaleźli się także m.in. lider Agrounii Michał Kołodziejczak, były Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, Bogusław Wołoszański - historyk, autor popularnego programu "Sensacje XX wieku", były prezes Polskiego Związku Narciarskiego i trener Apoloniusz Tajner oraz posłanka Karolina Pawliczak, do niedawna członkini Lewicy.

"Decyzja ta dojrzewała we mnie od dłuższego czasu"

W czerwcu kaliska posłanka na Sejm RP w specjalnym oświadczeniu poinformowała, że odchodzi z Lewicy.

- Decyzja ta dojrzewała we mnie od dłuższego czasu, z powodu narastających rozbieżności programowych, o czym niejednokrotnie informowałam. Jednakże z szacunku dla wyborców, którzy oddali na mnie swój głos, nie zdecydowałam się na ten krok wcześniej. Dziś, u progu kampanii wyborczej, podejmuję tę niezwykle trudną dla mnie decyzję w zgodzie z własnym sumieniem i uczciwie wobec wyborców - napisała w specjalnym oświadczeniu posłanka Karolina Pawliczak.

Karolina Pawliczak jest znana kaliszanom. Od lat angażowała się w działalność polityczną i samorządową. Od grudnia 2014 roku do marca 2018 roku pełniła funkcję wiceprezydenta miasta u boku Grzegorza Sapińskiego. W 2018 roku ubiegała się o urząd prezydenta Kalisza. W wyborach do parlamentu w 2019 roku uzyskała mandat posłanki na Sejm RP IX kadencji w okręgu kaliskim zdobywając 14 209 głosów.

17 sierpnia na swoim profilu posłanka Pawliczak napisała: To już oficjalne. Startuję do Sejmu z 2. miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu 36. Dołączam do najsilniejszej drużyny po stronie demokratycznej, szerokiej formuły łączącej wiele środowisk; po to by wspólnie pokonać, a potem rozliczyć PiS za 8 lat niszczenia i okradania Polski. Dziękuję Donaldowi Tuskowi za zaufanie. Ruszamy teraz do ciężkiej, kampanijnej roboty. POZwycięstwo - normalność, praworządność i demokrację!

"Czeka nas nierówna walka"

Poprosiliśmy posłankę Karolinę Pawliczak o komentarz.

- Zawsze byłam zwolenniczką wspólnej listy i jedności opozycji demokratycznej. Dziś taką wspólną formułę, jednoczącą wiele środowisk tworzy Koalicja Obywatelska. To także formacja, która jako jedyna ma realną szansę pokonać PiS w nadchodzących wyborach parlamentarnych. A to dziś jest najważniejsze, bo sytuacja jest nadzwyczajna. Jesteśmy w historycznym momencie, w którym zdecydujemy w jakim kierunku pójdzie Polska, wschodnim, autokratycznym czy zachodnim, europejskim i demokratycznym. Czeka nas nierówna walka z nieuczciwym przeciwnikiem, który nie uznaje żadnych zasad i jest zdolny do wszystkiego, ze strachu przed odpowiedzialnością za 8 lat niszczenia i okradania Polski. Dlatego warto dziś stawiać na najsilniejsze ugrupowanie demokratyczne, które ma największe szanse na zwycięstwo nad pisowską ośmiornicą. Takim ugrupowaniem jest obecnie Koalicja Obywatelska - uważa Karolina Pawliczak.

Co jej zdaniem jest obecnie najważniejsze? Jakie cele jej przyświecają?

- Dziś, jeśli chcemy zmiany musimy wszyscy stanąć na barykadach, nie ma już czasu na oglądanie się do tyłu, wszystkie ręce na pokład, bo najważniejsze sprawy, którymi natychmiast należy się zająć, to poprawienie relacji z UE, środki z KPO, które już dawno powinny trafić do Polski, uporządkowanie wymiaru sprawiedliwości, uregulowanie kwestii związanych z prawami kobiet, osobami z niepełnosprawnością, poprawę sytuacji ochrony zdrowia (zadłużenie szpitali powiatowych) czy wsparcie mieszkalnictwa społecznego i komunalnego - wymienia posłanka.

Lista KO w okręgu kalisko-leszczyńskim

1. Jarosław Urbaniak Ostrów Wielkopolski
2. Karolina Pawliczak Kalisz
3. Grzegorz Rusiecki Leszno
4. Alicja Łuczak Kalisz
5. Pałka-Szydło Beata Rawicz
6. Rozum Dariusz Krotoszyn
7. Witczak Mariusz Kalisz
8. Adamczak Arleta
9. Marcin Tyc Kępno
10. Małgorzata Wysocka Balcerek Pleszew
11. Radek-Rogozińska Grażyna Ostrzeszów
12. Ewa Panowicz Leszno
13. Korzeniewska Urszula
14. Sierakowski Albert Poniec
15. Dziubka Ewa Odolanów
16. Machowiak Adriana Leszno
17. Nowicki Jakub
18. Dajewska Sandra Krotoszyn
19. Lis Karol Leszno
20. Szczygieł Jakub
21. Świderska Anna (Zieloni)
22. Wardeński Karol (Wilkowyja)
23. Linke Paweł
24. Henczyca Bożena (Kępno)


Obserwuj nas także na Google News

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto