KKS Kalisz ograł w pucharze Jarotę Jarocin

Mecz pucharowy KKS Kalisz - Jarota Jarocin 3:0
Mecz pucharowy KKS Kalisz - Jarota Jarocin 3:0 Mariusz Kurzajczyk
KKS Kalisz zaskakująco łatwo, 3:0 pokonał Jarotę Jarocin. Trener gości narzekał na zmarnowane okazje w pierwszej połowie, ale kaliszanie mieli ich więcej i zdecydowanie lepsze, więc faktycznie wygrana mogła być jeszcze bardziej okazała. W innym meczu pucharowym Victoria Skarszew zwyciężyła 2:1 w Kobylinie!

Pierwsza połowa była w miarę wyrównana. Początek należał do gospodarzy, ale potem jarocinianie, którzy zaczęli mecz trzecioligową jedenastką, trzy razy mogli wpisać się na listę strzelców. Najpierw mocny strzał Dominika Chromińskiego zablokował Damian Czech, a potem Jacek Kuświk, który dzień później obchodził 34 urodziny i dlatego grał z numerem 34, poradził sobie ze strzałami z dystansu Huberta Antkowiaka i Chromińskiego.

Po pół godzinie do roboty wzięli się miejscowi. W 36 minucie rzut wolny z lewej strony bił Konrad Chojnacki, a piłkę do siatki wepchnął czubkiem buta Damian Czech. Trzy minut później Ivelin Kostov idealnie dograł do Mateusza Gawlika, a piekielnie mocnym uderzeniem pokonał Karola Szymańskiego.

Po przerwie gospodarze pokazali, że nie zamierzają bronić wyniku i spocząć na laurach. W 63 minucie Błażej Ciesielski znalazł się przed bramkarzem gości, próbował go przelobować, ale dotknięta piłka zmieniła kierunek lotu i nie wpadła do siatki. 10 minut potem Krzysztof Czabański zakończył kontratak Jaroty uderzeniem w boczną siatkę.

W 85 minucie dokładną wrzutką popisał się nowo pozyskany Remigiusz Malicki, a dzieło zniszczenia gości dokończył z bliska Kostov. Trzy minuty potem powinno być 4:0, ale Gawlik, po rajdzie przez pół boiska, strzelił mocno, ale prosto w Szymańskiego. W rewanżu Kuświk poradził sobie z uderzeniem Jędrzeja Ludwiczaka.

Trener Jaroty Grzegorz Wesołowski narzekał na skuteczność swoich graczy. Z kolei Krzysztof Pawlak uważa, że wynik oddaje to, co działo się na boisko. Prawdopodobnie na pierwszy ligowy mecz wyjdzie ta sama jedenastka, poza Ciesielskim, który będzie pauzować za kartki. Być może zastąpi go Malicki, ale Pawlak uważa, że ma więcej możliwości roszad w zespole.

KKS Kalisz - Jarota Jarocin 3:0
1:0 Damian Czech 36, 2:0 Mateusz Gawlik 39 3:0 Ivelin Kostov 85.
Żółte kartki: Błażej Ciesielski (KKS Kalisz), Jędrzej Ludwiczak, Karol Szymański (Jarota).
Widzów: 400 (55 z Jarocina)
KKS Kalisz: Jacek Kuświk - Damian Czech, Marcin Lis, Jacek Paczkowski, Łukasz Grabowski - Mateusz Gawlik, Stayko Stoychev, Ivelin Kostov (90 Tobiasz Kupczyk), Konrad Chojnacki - Błażej Ciesielski (74 Remigiusz Malicki), Michał Grzesiek,
Jarota Jarocin: Karol Szymański - Bartosz Kieliba, Jędrzej Ludwiczak, Krzysztof Czabański, Marek Wiła (67. Bartosz Cierniewski), Dominik Chromiński, Piotr Skokowski, Michał Grobelny, Adrian Wróblewski, Adrian Cieślak, Hubert Antkowiak

Wyniki pozostałych meczów:
Piast Kobylin - Victoria Skarszew 1:2 (1:2)!
Bramki:Kacper Kendzia 30 - Kamil Urbaniak 31, Patryk Jóźwiak 36

Centra Ostrów Wielkopolski LKS Gołuchów 6:1 (2:0)

Bramki: Dawid Kuczyński 25, 70, Tomasz Adamiak 43 (k), Szymon Strączkowski 60, Adrian Żmija 76, 82 - Dawid Pera 87

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski - Pogoń Trębaczów 3:0 (1:0)
Bramki: Daniel Kaczmarek 32,Tomasz Kempiński 58 (k), Maciej Sipurzyński 90