KKS Kalisz pokonał na własnym boisku GKS Przodkowo 2:0. Debiut ligowy zaliczył 15-letni Kuba Staszak! [FOTO]

KKS Kalisz - GKS Przodkowo 2:0
KKS Kalisz - GKS Przodkowo 2:0 Karina Zachara
KKS Kalisz wygrał z autsajderem, mimo braku czołowych ofensywnych graczy. Obydwie bramki padły ze stałych fragmentów gry.

W drużynie gospodarzy nie mógł zagrać pauzujący za kartki Rafał Jankowski oraz kontuzjowani Łukasz Żegleń i Robert Tunkiewicz. W efekcie w drugiej połowie ligowy debiut zaliczyli niespełna 16-letni Jakub Staszak oraz starszy o dwa lata Łukasz Maciejewski.

Pierwsza połowa była dość wyrównana, bo goście nie zamierzali się kurczowo trzymać własnej połowy i śmiało atakowali. Tym niemniej to kaliszanie celnie strzelali. W 18 minucie strzał Christiana Nnamaniego zablokował obrońca, a minutę potem po celnej główce Konrada Chojnackiego gracz GKS-u zdołał także głową wybić piłkę na róg.

W 31 minucie Radosław Łepski egzekwował rzut wolny z prawej strony boiska. Piłka zaskoczyła golkipera gości i wpadła do bramki tuż przy słupku. Jeszcze w I połowie dwa gole powinien zdobyć Nnamani, ale najpierw główkował obok bramki, a potem nie trafił z kilkunastu metrów, mając przed sobą tylko bramkarza GKS-u.

W drugiej połowie wynik spotkania ustalił uderzeniem głową po rzucie rożnym Mateusz Gawlik. Jeden strzał Nnamaniego obronił bramkarz, a drugi to było pudło z 12 metrów.

W 76 minucie na boisko wszedł Jakub Staszak, który we wrześniu skończy 16 lat. Chwilę potem zadebiutował Łukasz Maciejewski, który dokładnie za miesiąc skończy 18 lat.

KKS Włókniarz 1925 Kalisz - GKS Przodkowo 2:0 (1:0)
1:0 Radosław Łepski 31. wolny, 2:0 Mateusz Gawlik 71, głową.
KKS: Oskar Pogorzelec - Marcin Lis, Dominik Domagalski (73 Michał Grzesiek), Mateusz Gawlik, Radosław Łepski (76 Jakub Staszak), Patryk Palat, Stayko Stoychev, Tomasz Kowalski (82 Łukasz Maciejewski), Błażej Ciesielski, Konrad Chojnacki (61 Tomasz Owczarek), Christian Nnamani.

His name is Martin, Aston Martin. Należący do Daniela Craiga Vanquish z limitowanej edycji na stulecie marki oznaczony został numerem 007 (Napisy)