KKS Kalisz pokonał Nielbę Wągrowiec i zdobył wojewódzki Puchar Polski

KKS zdobył trzecie trofeum w tym sezonie
KKS zdobył trzecie trofeum w tym sezonie Mariusz Kurzajczyk
KKS Kalisz pokonał 2:0 Nielbę Wągrowiec i tym samym wywalczył Puchar Polski na szczeblu województwa i awansował do rundy wstępnej rozgrywek centralnych.

Mecz odbył się na neutralnym boisku w Środzie Wielkopolskiej. KKS Kalisz prowadził już do przerwy po golach Konrada Chojnackiego w 17 minucie i Remigiusza Malickiego w 37 minucie. Mimo że rywale prezentowali dojrzalszy futbol, szczęście sprzyjało podopiecznym trenera Krzysztofa Pawlaka. Także w drugiej połowie,

Tym samym 18 lub 19 lipca KKS podejmować będzie w Kaliszu Wisłę Puławy. Kto wygra, ten zagra tydzień później z ze zwycięzcą spotkania Zagłębie Sosnowiec - Ursus Warszawa.

Dodajmy, że to pierwszy w historii KKS-u puchar wojewódzki i trzecie trofeum w tym sezonie, po pucharze okręgowym i awansie do III ligi.

KKS zaczął w ofensywnym składzie: Jacek Kuświk - Damian Czech, Marcin Lis, Łukasz Grabowski, Jacek Gajewski, Michał Grzesiek, Mateusz Gawlik, Ivelin Kostov, Błażej Ciesielski, Remigiusz Malicki (88 Aleks Szajowski), Konrad Chojnacki (90 Filip Sówka).