KKS Kalisz przegrał na własnym boisku z Garbarnią Kraków. ZDJĘCIA

W trzeciej kolejce II ligi KKS Kalisz przegrał 1:2 z Garbarnią Kraków.

Pierwsze 30 minut meczu nie obfitowało w sytuacje bramkowe. W 11 minucie w kierunku bramki Garbarni szarżował Bartłomiej Maćczak, który został ostro potraktowany w polu karnym przez jednego z obrońców. Arbiter nie dopatrzył się jednak faulu. Trzy minuty potem Maciej Krakowiak bez problemów poradził sobie z uderzeniem jednego z rywali..
Ciekawiej zrobiło się dopiero w trzecim kwadransie. W 31 minucie Marcin Radzewicz dostał podanie z prawej strony i miał przed sobą tylko bramkarza Garbarni, który jednak znakomicie interweniował. Dwie minuty potem będący 10 metrów od bramki Maćczak zdołał uderzyć piłkę, ale naciskany przez obrońców minimalnie chybił. W 37 minucie krakowianie w ostatniej chwili zablokowali strzelającego w polu karnym Roberta Tunkiewicza. Wreszcie w 39 minucie drogę do siatki znalazł Maćczak. W ostatniej minucie pierwszej połowy Tunkiewicz ośmieszył krakowskich obrońców, ale potem z kilku metrów spudłował. Powinno być 3:0, ale nie było...
Po przerwie zaatakowali gości, którzy oddali dwa groźne strzały w ciągu 3 minut. W rewanżu Nikodem Zawistowski uderzył Panu Bogu w okno. W 62 minucie Krakowiak znakomicie interweniował, ale wobec dobitki Jakuba Bąka był bezradny. Remis. Niestety, 7 minut potem po wrzutce w pole bramkowe drugą bramkę dla Garbarni zdobył Donatas Nakrosius. W 72 minucie powinno być 2:2, ale znów kapitalnie interweniował Kozioł. Potem było tylko bicie głową w krakowski mur. W 94 minucie Radzewicz trafił w słupek.

KKS Kalisz - Garbarnia Kraków 1:2 (1:0)
1:0 Bartłomiej Maćczak 39, 1:1 Jakub Bąk 62, 1:2 Donatas Nakrosius 69.
KKS: Maciej Krakowiak - Bartosz Waleńcik, Mateusz Gawlik, Mateusz Żytko, Marcin Radzewicz - Nikodem Zawistowski, Adrian Łuszkiewicz (73. Michał Borecki), Robert Tunkiewicz (83 Sebastian Kaczyński), Jakub Chojnowski (61 Daniel Kamiński) - Bartłomiej Maćczak (61 Mateusz Majewski), Fabian Hiszpański (73. Kamil Sabiłło).
Garbarnia: Aleksander Kozioł - Kacper Laskoś (46. Mateusz Kardas),, Marek Masiuda, Błażej Radwanek (46. Jakub Bąk), Kamil Kuczak, Mateusz Duda, Grzegorz Marszalik (90. Jan Klimek), Tomasz Kołbon (57. Patryk Serafin),, Donatas Nakrosius, Jakub Kowalski, Michał Feliks.