KKS Kalisz przegrał z rezerwami Śląska Wrocław

Śląsk II Wrocław - KKS Kalisz 2:0
Śląsk II Wrocław - KKS Kalisz 2:0 Krystyna Pączkowska (Śląsk Wrocław)
Piłkarze KKS-u Kalisz sprawili swoim kibicom przykrą niespodziankę, bowiem w meczu 26. kolejki eWinner II ligi przegrali 0:2 ze znacznie niżej notowanymi rezerwami Śląska Wrocław. Obie drużyny nie wykorzystały po rzucie karnym.

KKS Kalisz jechał do Wrocławia po 3 punkty, ale takie same plany miała młoda ekipa rezerw Śląska Wrocław. Niespodziewanie w tym meczu więcej do powiedzenia mieli gospodarze i żadnym wytłumaczeniem słabej postawy ekipy trenera Bartosza Tarachulskiego jest brak kontuzjowanych Adriana Łuszkiewicza i Piotra Boreckiego. Warto zastanowić się na tym, dlaczego w tym roku KKS-iacy z możliwych do zdobycia 18 punktów wywalczyli zaledwie 8.

W pierwszej połowie na bramkę Śląska bez efektu strzelali Mateusz Wysokiński i Nestor Gordillo. W 40 minucie miejscowi dwa razy sprawdzili Mateusza Górskiego. W końcówce pierwszej połowy wrocławianie atakowali i w 44 minucie, po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, celnie główkował Dawid Bałdyga.

Po przerwie na boisko weszło trzech rezerwowych: Wiktor Staszak, Jakub Wilczyński i Bartosz Gęsior. Ten ostatni postraszył gospodarzy główką po dośrodkowaniu Wysokińskiego z wolnego. Dwie minuty potem Staszak. sfaulował rywala w polu karnym, ale Mateusz Górski wyczuł strzelca i odbił piłkę. Potem z kolei faulowany był Kamil Koczy, ale Gordillo strzelił zbyt lekko i bramkarz gospodarzy złapał piłkę. Górski obronił jeszcze strzał z dystansu, ale po kolejnym wybił piłkę przed siebie i dobitka Mateusza Młynarczyka pozbawiła gości złudzeń.

Śląsk II Wrocław – KKS Kalisz 2:0 (1:0)

1:0 Dawid Bałdyga 44, 2:0 Mateusz Młynarczyk 79.
Śląsk II Wrocław: Oskar Mielcarz – Kuba Lizakowski (82. Łukasz Gerstenstein), Mateusz Stawny, Mariusz Pawelec, Olivier Wypart, Szymon Krocz (87. Patryk Caliński) – Karol Borys (65. Mateusz Młynarczyk), Adrian Bukowski, Przemysław Bargiel (86. Mateusz Lisowski), Patryk Szwedzik – Dawid Bałdyga (65. Jakub Jezierski).
KKS Kalisz: Mateusz Górski – Jakub Głaz (46. Wiktor Staszak), Wiktor Smoliński, Mateusz Gawlik, Kasjan Lipkowski, Kamil Koczy (80. Daniel Kamiński) – Nikodem Zawistowski (80. Bartłomiej Putno), Karol Smajdor (46. Bartosz Gęsior), Mateusz Wysokiński, Néstor Gordillo – Piotr Giel (46. Jakub Wilczyński).
Żółte kartki: Krocz, Mielcarz (Śląsk II), Gordillo, Wilczyński (KKS).