KKS Kalisz - Sparing ze Stalą Pleszew nie po myśli

Daniel Kawczyński
Michał Sobczak
KKS 1925 Włókniarz Kalisz przegrał w swoim pierwszym sparingu ze Stalą Pleszew aż 0:4. Podopieczni Mariusza Kaczmarka znajdują się jednak w trakcie ciężkiego obozu dochodzeniowego, co może tłumaczyć ich słabszą postawę.

Mecz z czwartoligowcem od samego początku nie układał się po myśli KKS. W 11.minucie Adrian Wolniak obronił rzut karny wykonywany przez Michała Kosińskiego. Kwadrans później był już bezradny przy strzale z bliska Łukasza Bandosza. Tymczasem w 28. minucie Wolniak na skutek nieporozumienia z Karolem Kiełbikiem skapitulował po raz drugi. Formalności przy pustej bramce dopełnił Konrad Chojnacki.

Na początku drugiej części KKS mógł pokusić się o kontaktowego gola, ale bardzo aktywny Daniel Armatys minimalnie chybił. Po raz drugi skuteczniejszy był za to Bandosz, który dobrym uderzeniem podwyższył prowadzenie. W 34. minucie było już 4:0, a do bramki z narożnika boiska trafił Alan Mann.

„Niebiesko-biało-zieloni” honorowego gola zdobyli w 71. minucie po próbie z pola karnego Dariusza Pietrzaka. Na więcej stać ich już nie było.

Natomiast w sobotę KKS potwierdził zakup pierwszego zawodnika. Jest to 27-letni napastnik – Jacek Ulbrych. Były już gracz Sokołów Droszew przebywał w rundzie jesiennej na wypożyczeniu w czwartoligowej Stali Pleszew, gdzie zasłynął z dużej skuteczności zdobywając pięć bramek w 16 spotkaniach.

Z kolei już wkrótce na Wał Matejki, może trafić były gracz Calisii – Daniel Armatys. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom w barwach KKS-u nie zobaczymy Dawida Lesiaka, który w ostatnim momencie zrezygnował. Pod znakiem zapytania stoi przeprowadzka Jacka Rosadzińskiego.

KKS Włókniarz 1925 Kalisz - Stal Pleszew 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)

Bramki: 0:1 Bandosz 26, 0:2 Chojnacki 28, 0:3 Bandosz 32, 0:4 Mann 34, 1:4 Dariusz Pietrzak 71

KKS: Wolniak - Gostyński, Kiełbik, Szczepaniak (46. Żurawiński), Grzesik (61. Łysiak) - Baszczyński (52. Pietrzak), Zapart (81. Zieliński), Armatys (81. Kasprzak), Urbaniak (61. Maciejewski) - Ulbrych (49. Woźniak), Walczyński (61. Młynek).