KKS Kalisz - Znicz Pruszków. To była katastrofa. ZDJĘCIA

KKS Kalisz - Znicz Pruszków
KKS Kalisz - Znicz Pruszków Mariusz Kurzajczyk
W meczu eWinner drugiej ligi KKS Kalisz zaskakująco wysoko przegrał ze Zniczem Pruszków i znów powiększył dystans do zespołów zajmujących barażowe miejsca. Wygląda na to, że kaliszanie są za mocni, żeby spaść, a za słabi, żeby awansować.

KKS Kalisz - Znicz Pruszków. To była katastrofa.

Ten mecz układał się bardzo źle dla gospodarzy od samego początku. Już w 6. minucie Znicz zdobył gola po rzucie wolnym bitym z boku pola karnego. Nie bez winy był Mateusz Górski, a kibice łapali się za głowy „jak on to mógł wpuścić”.

Sześć minut potem Bartosz Gęsior nie zdążył za napastnikiem gości, próbował ratować sytuację wślizgiem i w efekcie zobaczył czerwoną kartkę za faul, a niedługo potem grający w dziesiątkę KKS stracił drugą bramkę, tym razem po akcji Japończyka Shumy Nagamatsu.

- Graliśmy 10 na 11, ale nadal chcieliśmy bić się o pełną pulę - mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener KKS-u Bogdan Zając.

W 27. minucie kibice liczyli na celne oko Nestora Gordillo, ale Hiszpan nie trafił z rzutu wolnego i w ogóle sobota nie była jego najlepszym dniem. Tymczasem trwał napór gości, którzy 37 minucie kilka razy strzelali na kaliską bramkę i wreszcie Krystian Pomorski trafił do siatki.

- Strata trzeciej bramki nie dawała wielkich nadziei na zmianę wyniku, ale w przerwie powiedzieliśmy sobie, że wpuszczamy świeżą krew po to, żeby szukać kontaktu, bramki, która odwróci losy tego meczu - wyjaśniał Zając.

Niestety, po przerwie trwał festiwal bramkowy pruszkowian. Najpierw dośrodkowanie, po rzucie rożnym, wykorzystał Kamil Niewiadomski. Honorowe trafienie mógł zaliczyć Adrian Łuszkiewicz, ale dobrze spisał się Piotr Misztal, który poradził sobie także ze strzałem Piotra Giela.

W 75 minucie goście skontrowali, jeden z nich przebiegł lewą stroną pół boiska, podał do Tymona Proczka, który, gdy wszyscy czekali na dośrodkowanie, uderzył z ostrego kąta, zaskakując Górskiego

KKS Kalisz – Znicz Pruszków 0:5 (0:3)

0:1 Lukáš Hrnčiar 6, 0:2 Shuma Nagamatsu 24, 0:3 Krystian Pomorski 37, 0:4 Kamil Niewiadomski 69, 0:5 Tymon Proczek 75.
Czerwona kartka: Bartosz Gęsior (KKS, 12).

Mateusz Górski – Jakub Głaz, Mateusz Gawlik, Bartosz Gęsior, Jakub Staszewski – Kamil Koczy (46 Mateusz Wysokiński), Adrian Łuszkiewicz (76 Andrzej Kaszuba), Néstor Gordillo (46. Wiktor Smoliński), Michał Borecki, Bartłomiej Putno (46 Nikodem Zawistowski) - Mateusz Majewski (53 Piotr Giel).
Znicz Piotr Misztal – Michał Orzechowski, Marcin Bochenek (73. Maksymilian Brejnak), Igor Lewczuk, Martin Baran, Kamil Niewiadomski – Maciej Machalski (62. Tymon Proczek), Krystian Pomorski, Lukáš Hrnčiar (77. Gian Mendez) – Shuma Nagamatsu (77. Mateusz Możdżeń), Mariusz Gabrych (72. Kacper Flisiuk).