KKS przegrywa sparing z Płomykiem Koźminiec

Daniel Kawczyński
Porażką 0:2 z Płomykiem Koźminiec zakończył się kolejny sparing piłkarzy KKS-u Włókniarz 1925 Kalisz. Z przebiegu meczu można być jednak zadowolonym.

Mecz został rozegrany na sztucznej murawie w temperaturze -12 °C toczył się w dwóch połowach po 40 minut. Mimo niesprzyjających warunków jedni i drudzy od samego początku byli bardzo aktywni. W 12. minucie rywale mogli otworzyć wynik, ale nie wykorzystali rzutu karnego podyktowanego za faul Radosława Grzesika .

Ta sytuacja bardzo zmotywowała czwartoligowców, którzy tuż po wznowieniu gry wyszli na prowadzenie, a do siatki Macieja Trzeciaka trafił Krzysztof Matuszak. Chwilę później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 bezlitośnie wykorzystując błąd w kryciu na lewej flance. Kolejne fragmenty należały do podopiecznych Mariusza Kaczmarka. Mocnymi strzałami starali się zaskoczyć Daniel Armatys, Stanisław Walczyński i Mateusz Woźniak, a na samotne szarże decydował się Jacek Ulbrych. Brakowało jednak szczęścia i to Płomyk mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

KKS – Płomyk Koźminiec 0:2 (0:0)