Komprachcice nie zatrzymały Szczypiorna

Daniel Kawczyński
Szczypiorno Kalisz kontynuuje dobrą passę i tym razem uporało się z potrafiącym zaskakiwać OSiR-em Komprachcice. Podopieczni Walentego Winokurowa miewali jednak przestoje grze w dość niebezpiecznych momentach, co mogło okazać się bardzo bolesne w skutkach.

Obie ekipy od samego początku postawiły na kombinacyjną grę i dynamiczny atak. Lepiej w ofensywie radzili sobie gospodarze i to oni byli na prowadzeniu. Nie oznacza to jednak, że nie mieli problemów ze skutecznością, bo te przytrafiały się dosyć często, lecz dobre interwencja Piotra Matuszczyka niwelowały zagrożenie ze strony rywala. W 22.minucie po bramce z podłoża bardzo skutecznego Piotra Bielca, KPR prowadziło 15:10 i wydawało się, że bez problemów wygra pierwszą połowę. Tymczasem przy stanie 17:12, OSiR cztery razy trafił między słupki i na 60 sekund przed końcem zapachniało sensacją (17:16). Na szczęście w samą porą dwa trafienia zaliczył Łukasz Stachowiak (19:16).

Po wznowieniu gry kaliszanie ponownie odskoczyli na pięć punktów (21:16). Chwilę później wygrywali 25:19 po bramce z koła Remigiusza Latajki. W 45.minucie (28:23) czerwoną kartkę w wyniki gradacji kar obejrzał Karol Hoffmann. Od tego czasu podopiecznych Walentego Winokurowa dopadł przestój. Bardzo czytelne oraz niedokładne podania, masa niewykorzystanych okazji oraz proste straty pozwoliły gościom zbliżyć się na jedną bramkę przy stanie 33:32 ! Forma w ataku wróciła jednak w odpowiednim momencie co pozwoliło wygrać 38:33.

Na parkiecie nie brakowało twardej gry. Prócz Karola Hoffmanna, czerwone kartoniki obejrzeli również Arkadiusz Galewski za dyskusje z arbitrem oraz Radosław Bus za brutalne sfaulowanie Hoffmanna.

-Cieszymy się z tego zwycięstwa, aczkolwiek łatwo wcale nie było, bo przeciwnik postawił bardzo ciężkie warunki i wobec naszej nieskuteczności był w stanie sprawić niespodziankę. W końcowych fragmentach wytrzymaliśmy jednak presję – podsumował skrzydłowy miejscowych – Eryk Sawicki.

W następnej kolejce rywalem kaliszan będą rezerwy grającego w Ekstraklasie Zagłębia Lubin.

KPR Szczypiorno Kalisz – OSRiR Komprachcice 38:33 (19:16)

KPR Szczypiorno: Piotr Matuszczak, Mateusz Oklejak, Marcin Młoczyński, Arkadiusz Galewski 2, Tomasz Klara 2, Łukasz Stachowiak 8, Łukasz Kobusiński 2, Marcin Stefański 1, Remigiusz Latajka 7, Eryk Sawicki 4, Piotr Bielec 8, Karol Hoffmann 4, Marcin Piekarski 0