Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koncert na zakończenie obchodów Roku Adama Asnyka. Na scenie Sebastian Karpiel-Bułecka i Ewa Iżykowska

Bartłomiej Hypki
Bartłomiej Hypki
Koncert na zakończenie obchodów Roku Adama Asnyka. Na scenie Sebastian Karpiel-Bułecka i Ewa Iżykowska
Koncert na zakończenie obchodów Roku Adama Asnyka. Na scenie Sebastian Karpiel-Bułecka i Ewa Iżykowska Filharmonia Kaliska
W piątek, 1 lutego o godz. 19.30, odbędzie się przełożony z grudnia koncert na zakończenie obchodów Roku Adama Asnyka. Wraz z kaliskimi filharmonikami wystąpi Kapela Sebastiana Karpiela-Bułecki oraz sopranistka Ewa Iżykowska. Towarzyszyć im będzie również chór Filharmonii Częstochowskiej „Collegium Cantorum” pod dyrekcją Janusza Siadlaka.

W programie znajdą się: „Fantazja góralska” i marsz żałobny „Cieniom Adama Asnyka” Z. Noskowskiego, „Harnasie” K. Szymanowskiego oraz prawykonanie „Sonetów Asnyka” P. Mossa.

Ewa Iżykowska
Śpiewaczka, aktorka, laureatka konkursów wokalnych. Występowała w Polsce i za granicą, m. in. w La Scali, wiedeńskiej Kammeroper, Carnegie Hall, była solistką opery w Luzernie w Szwajcarii. Wykonywała takie partie operowe jak Traviata, Mimi, Fiordiligi, Hrabina, Tatiana, Adriana Lecouvreur, Blanche, Salome, Nedda, Michaela, Liu, Blonda, a także główne role w większości oper K. Pendereckiego. Współpracowała z takimi dyrygentami jak E. Muller, M. Viotti, H. Gielen, K. Penderecki, J. Kasprzyk, G. Nowak i inni. Występowała na wielu międzynarodowych festiwalach, jak również na scenach i estradach świata.

Kapela Sebastiana Karpiela-Bułecki
Przed powstaniem zespołu "Zakopower", w latach 1991 - 2005, jego podhalański rdzeń (Sebastian Karpiel Bułecka, Józef Chyc, Wojciech Topa i Bartłomiej Kudasik) funkcjonował, jako kapela (po góralsku - "muzyka") Sebastiana Karpiela Bułecki. Zgodnie z podhalańskim zwyczajem nazwa była związana z osobą prymisty - pierwszego skrzypka. Ciesząc się uznaniem na Podhalu członkowie kapeli zaczęli współpracować z wykonawcami muzyki jazzowej i popowej. Udzielali się na płytach m.in. Kayah i Bregovic, T.Love. Koncertowali i nagrywali miedzy innymi ze Zbigniewem Preisnerem, Zbigniewem Namysłowskim, Mateuszem Pospieszalskim, Michałem Nesterowiczem. Te spotkania pozwoliły rozwinąć się Kapeli i dojrzeć decyzji o spróbowaniu swych sił również poza muzyką stricte folkową. Tak powstał zespół Zakopower.

Chór Filharmonii Częstochowskiej “Collegium Cantorum” jest zawodowym chórem mieszanym który rozpoczął działalność we wrześniu 2012 roku. Chór został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Orderem Honorowym "Zasłużony dla kultury polskiej". Zespół dokonał wielu prawykonań utworów kompozytorów polskich - A. Koszewskiego, W. Łukaszewskiego, J. Łuciuka, R. Maciejewskiego, M. Bembinowa, E. Bogusławskiego, M. Borkowskiego, M. Jasińskiego, St. Moryty. Chór “Collegium Cantorum” koncertował w wielu miastach Polski i na całym świecie.

Kasia Smutniak polska gwiazda włoskiego kina.

Dzień Dobry TVN

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto