18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykarze MKS Kalisz wygrali z Polonią Warszawa i powalczą w finale o II ligę! ZDJĘCIA

AND
Koszykarze MKS Kalisz w drugim meczu turnieju półfinałowego o awans do II ligi pewnie pokonali faworyzowany zespół Polonii Warszawa i są już pewni udziału w turnieju decydującym o wejściu do wyższej klasy rozgrywkowej.

W sobotę kaliszanie wygrali aż 93:71, ale początek spotkania wcale nie zapowiadał tak wysokiego zwycięstwa. Pierwsze minuty, to przede wszystkim gra kosz za kosz oraz bardzo dobra skuteczność obu zespołów w rzutach za trzy punkty. Ostatecznie ta część gry zakończyła się prowadzeniem kaliszan 27:25. W drugiej kwarcie MKS nie zwalniał jednak tempa i do przerwy prowadził 53:41, po trzydziestu minutach różnicą 20 punktów.

Kluczem do zwycięstwa okazała się bardzo dobra skuteczność rzutów z gry, zwłaszcza za trzy punkty. Kaliszanie na 29 prób trafili aż 13. Dla porównania poloniści celnie trafiali jedynie 7 na 23 rzuty zza linii 6 metrów i 75 centymetrów. Koszykarze MKS zanotowali też blisko 70-procentową skuteczność rzutów za dwa punkty oraz zdecydowanie wygrywali walkę na tablicy.

- Mogę podziękować chłopakom za w pełni profesjonalne podejście do meczu, co przełożyło się na taką grę i taki wynik – powiedział po meczu Piotr Czaska, trener MKS Kalisz.

Warto dodać, że dla ekipy Czarnych Koszul była to pierwsza porażka w obecnych rozgrywkach III ligi.
W niedzielę o godzinie 14.00 kaliszanie zmierzą się w ostatnim meczu turnieju z ŁKS Łódź, który w sobotę doznał drugiej porażki. Łodzianie musieli uznać wyższość zespołu Itago Gdynia (75:63) i już nie liczą się w rywalizacji o II ligę. MKS nie zamierza jednak odpuszczać i zapowiada walkę do końca.

- Z pewnością będziemy chcieli udowodnić, że dotychczasowe wygrane nie były przypadkiem – dodaje szkoleniowiec kaliskiego zespołu.

MKS Kalisz-Polonia Warszawa 93:71 (27:25, 26:16, 21:13, 19:17)

Punkty dla MKS: Mrówczyński 23, Galewski 21, Wojciechowski 18, Zyber 10, J. Kowalski 7, Kornacki 4, P. Kowalski 3

Punkty dla Polonii: Kordalski 2, Urbaniak 6, Kober 4, Fronc 4, Pawlak 5, Kołakowski 14, Jurkiewicz 4, Sieradzki 10, Nieporęcki 19, Jagiełło 3