18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykarze MKS Kalisz wygrywają w pierszym meczu turnieju półfinałowego o II ligę. ZDJĘCIA

Koszykarze MKS Kalisz rozpoczęli turniej półfinałowy o awans do II ligi od wysokiego zwycięstwa 90:63 nad zespołem Itago Gdynia.

Turniej odbywa się w hali sportowej Zespołu Szkół Samochodowych w Kaliszu. Mecz MKS-u z Itago Gdynia zainaugurował trzydniowe rozgrywki. Na otwarcie kaliszanie rozegrali jedno z najlepszych spotkań w tym sezonie. Po pierwszych kilku minutach prowadzili aż 18:2. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem 27:13.

- Nie znaliśmy przeciwnika. Nie miałem okazji zobaczyć jak gra. Dysponowaliśmy jedynie statystykami. Była to dla nas niewiadoma. Ale od początku chłopacy stanęli na wysokości zadania. Wykorzystaliśmy moment zaskoczenia i zdobyliśmy odpowiednią przewagę – powiedział Piotr Czaska, trener MKS-u.

W drugiej kwarcie zespół z Gdyni rzucił się do odrabiania strat. Moment dekoncentracji sprawił, że ta część meczu zakończyła się remisem 23:23.

- Była taka wpadka, ale później wszystko wróciło do normy i z tego się cieszę. Cieszę się również, że mogli pograć rezerwowi i podstawowi gracze mogli odpocząć – dodaje szkoleniowiec kaliskiego zespołu.

W drugim piątkowym meczu Polonia Warszawa wysoko wygrała z ŁKS Łódź 89:56. Polonia przyjechała na turniej jako zwycięzca swojej grupy. To także zespół, który niedawno występował w finale mistrzostw Polski juniorów. I to właśnie poloniści będą sobotnim rywalem MKS-u. Początek meczu o godzinie 14.30.

- Mam nadzieję, że mecz z teoretycznie najsilniejszym zespołem, który tutaj przyjechał tylko pozytywnie nakręci moich zawodników. Chłopacy wiedzą o co grają – dodaje Piotr Czaska.

MKS Kalisz - Itago Gdynia 90:63 (27:13, 23:23, 21:14, 19:13)

Punkty dla MKS: Galewski 21, Wojciechowski 16, Mrówczyński 15, Zyber 15, Szymczak 7, J. Kowalski 7, P. Kowalski 3, Michaś 2, Kornacki 2, Wilczyński 2.

Punkty dla Itago: Olik 10, Kociołek 5, Pęksyk 12, Gogola 5, Kozakiewicz 5, Omolekan 7, Płaczek 4, Trzebiński 3, Ossowski 12

Polonia Warszawa - ŁKS KM Łódź 89: 56 (23:10 25:17 21:19 20:10)

Punkty dla Polonii: Kordalski 8, Urbaniak 6, Kober 9, Fronc 2, Pawlak 10, Banach 11, Kołakowski 7, Jurkiewicz 7, Sieradzki 7, Nieporęcki 12, Jagiełło 10

Punkty dla ŁKS: Gwardecki 2, Grabowski 5, Wal 22, Stegliński 2, Górnicki 2, Kaczmarek 5, Piera 6, Marciniak 2, Mazurowicz 4, Kochaniak 2, Świt 4